Дієтологи не рекомендують їсти м'які фрукти і овочі, оскільки вони можуть завдати шкоди здоров'ю. Це говорить про те, що фрукт або овоч вже давно лежить і він зіпсувався. Щоб не нашкодити собі, потрібно знати, як їх правильно вибирати, інформує Ukr.Media.
Коли м'які фрукти можуть завдати шкоди
Попри усю користь фруктів і овочів, у деяких випадках вони можуть нашкодити людині. У солодких фруктах міститься багато моносахаридів, які набагато солодші за глюкозу. За надмірного їх вживання, може підвищитися рівень холестерину у крові. Усе це призведе до порушення обміну речовин і розвитку цукрового діабету.
"У першу чергу ми повинні відмовитися від перезрілих і м'яких фруктів: вони містять найбільшу кількість фруктози. Неважливо, який це фрукт: якщо він занадто м'який і вже полежав, то цей фрукт поганий. Нам потрібні фрукти, які мають жорстку форму, підтримують свою жорсткість і містять найменшу кількість соків, адже сік — це солодкість", — зазначають дієтологи.
Фрукти призводять до підвищеного газоутворення. Крім того, медики не радять їсти багато ягід, адже вони можуть призводити до такої ж проблеми. Зокрема це стосується смородини, аґрусу і винограду.
Часто фрукти можуть викликати алергію, тому не варто налягати на екзотичні плоди, такі як: ананас, ківі, манго, банан. Людям з проблемами шлунково-кишкового тракту потрібно зовсім відмовитися від фруктів і ягід.
"Якщо ми говоримо про людину вже не зовсім здорову, яка має якісь проблеми з шлунково-кишковим трактом, їй вже взагалі ніякі фрукти не підходять, але, перш за все, не підходять цитрусові", — уточнюють дієтологи.
Дієтологи заявляють, що найкориснішим вважається лимон.
"У ньому шестикомпонентна система вітаміну С, яка має у своєму складі величезну кількість біофлавоноїдів і пектини. І ось ці кислоти — дивовижні, особливо для літніх людей і людей зі зниженою кислотною активністю у шлунку. Лимон — кращий засіб для підняття кислотності соляної кислоти, це нам потрібно для кращого перетравлення тваринних білків, які ми вживаємо. Це унікальний фрукт. Його бояться тільки люди, схильні до виразкової хвороби і гастриту з підвищеною кислотністю", — відзначили дієтологи.
Дієтологи радять додавати у свій раціон харчування фініки, а замість чорної смородини їсти червону. Кілька разів на тиждень можна з'їдати яблука і груші.
Як правильно їсти овочі та фрукти
Усі знають про користь свіжих фруктів і овочів, але не усі з них можна їсти. Необхідно дотримуватися кількох простих правил. Звичайно ж, сезонні фрукти і овочі багаті на клітковину та усі необхідні елементи. Щоб вони приносили користь, потрібно розуміти, підходять вони для організму чи ні. Як відомо, клітковина, що міститься у фруктах, м'яко очищає кишківник і покращує роботу травної системи. Але у деяких випадках вона може нашкодити.
За наявності запальних процесів у товстому кишківнику клітковина може викликати дискомфорт і біль. Сирі овочі не рекомендується їсти за наявності виразкової хвороби шлунку, а ще гастриту. У цьому випадку справа стосується кабачків, моркви, ріпи, перцю, капусти і огірків.
Багато фруктів і овочів мають проносний ефект. До них належать: буряк, огірки і слива. Якщо є якісь проблеми зі здоров'ям, то ці продукти призведуть до появи діареї. Людям, схильним до закрепів, необхідно з обережністю їсти груші, чорницю і айву, тому що вони погіршують роботу травної системи.
Робити висновок про користь фруктів і овочів можна за їх кольором. Жовті плоди дозволяють покращувати роботу серцево-судинної системи. До них належать: яблука, дині, абрикоси, персики, ананаси і кукурудза. Помаранчеві плоди містять у собі багато антиоксидантів і мають протиракові властивості. Серед них є манго, гарбуз, морква, обліпиха. Червоні фрукти захищають організм від вільних радикалів, продовжують молодість і привабливість. Зелені плоди зміцнюють нерви. До таких продуктів належать: ківі, огірки, шпинат, капуста і авокадо.
Протипоказання до вживання фруктів та овочів
Кожен фрукт і овоч має протипоказання. Тим, хто має проблеми зі здоров'ям, перед вживанням сирого овоча або фрукта потрібно ознайомитися з його побічними ефектами. Фрукти необхідно їсти не після їжі, а за годину або дві до їжі. Не слід змішувати основне приймання їжі і фрукти, оскільки це викличе метеоризм.
Свіжі фрукти не варто їсти натщесерце, особливо людям, у яких є проблеми з виразкою шлунку. За будь-яких загострень хвороб шлунково-кишкового тракту також не потрібно їсти ягоди.
Людям, які після вживання сирих овочів і фруктів, відчувають дискомфорт, необхідно подрібнювати їх у блендері. Якщо це не підійде, потрібно перейти на паровий або варений спосіб приготування овочів і фруктів.
Щоб фрукти і овочі надавали позитивний вплив на організм, необхідно дотримуватися певних правил їх миття і способу приготування. Вживання фруктів і овочів у належній кількості дозволить поліпшити стан здоров'я та продовжити молодість.
Джерело: ukr.media