Коли ти знаєш – ти знаєш. Але інколи не все так однозначно.
Дехто каже, що любов – це коли ти дбаєш про когось більше, ніж про себе. Інші наполягають, що це усвідомлення того, що ви знайшли свою половинку. Правда полягає в тому, що закоханість зазвичай відбувається настільки швидко, що не залишається багато часу на аналіз.
На щастя, люди були зачаровані поняттям романтичного кохання протягом тисячоліть. Вони писали книги, створювали теорії та проводили дослідження. Це заощадить вам багато роботи й означає, що є ефективні способи визначити, закохані ви чи просто вам хтось подобається..
Різні види любові
Теорія кохання Роберта Стернберга передбачає наявність трьох основних компонентів кохання:
- Інтимність. Це стосується почуття зв’язку між двома людьми в любовних стосунках.
- Пристрасть. Багато людей зосереджуються на пристрасті, коли визначають романтичне кохання, і воно відіграє вирішальну роль. Пристрасть підживлює фізичний потяг, романтику та сексуальну активність. Часто пристрасть викликана феромонами.
- Рішення. Це та частина, коли ви вирішуєте, що любите когось, а пізніше зобов’язуєтеся продовжувати любити цю людину в довгострокових стосунках.
Інтенсивність любові змінюється залежно від того, наскільки сильно ви відчуваєте кожен із зазначених вище компонентів, і ця інтенсивність визначить, який із восьми різних типів любові ви можете відчувати.
Згідно з цією теорією, існує вісім типів кохання: нелюбов, симпатія, закоханість, порожнє кохання, романтичне кохання, товариське кохання, безглузде кохання та неперевершене кохання.
Неперевершена любов – це те, що ви можете назвати «справжньою любов’ю», і ви можете досягти її лише тоді, коли відчуваєте всі три складові любові одночасно.
Стосунки не обмежуються одним видом любові. Насправді ви можете виявити, що ви відчуваєте кілька видів любові протягом одних стосунків. Вас може радувати секс з партнером з цікавими іграшками з магазину Big Toys https://big-toys.com.ua/, безглузді розмови ні про що, романтичні прогулянки під зоряним небом та просто знаходження поряд.
Кохання проти закоханості
Психолог Елейн Хетфілд запропонувала певне розуміння різниці між коханням і закоханістю. Вона припустила, що існує два типи любові: пристрасна любов і любов товариська.
Закоханість є рушійною силою пристрасного кохання. Цей потужний емоційний стан обертається навколо сильної туги, сексуального бажання та збудження. Пристрасне кохання – це той тип кохання, який ви зазвичай бачите у фільмах. В ідеалі пристрасна любов переросте в товариську.
Дружнє кохання – це стан прихильності, яким керують менш інтенсивні емоції. Народжена з прихильності, близькості та відданості, товариська любов визначається почуттям прихильності та ніжності до людини, якій ви довіряєте. У той час як пристрасне кохання, як правило, має коротший термін придатності та рідко триває довше двох років, товариське кохання є міцним типом кохання, яке з часом може зростати.
Підводячи підсумок: якщо вас переповнюють очікування та привабливість, ви, ймовірно, закохані. Якщо ваші так звані «метелики» перетворилися на почуття ніжності, довіри та щирої турботи про благополуччя вашого партнера, можливо, ви дійсно закохані.