Нестача яких вітамінів може викликати кровоточивість ясен

Якщо після чищення зубів ви спостерігаєте на зубній щітці і в раковині сліди крові — цей стан може бути пов'язаний з авітамінозом. Він може стати причиною розвитку захворювання. Наприклад, нестача вітаміну С може бути одним з факторів ризику розвитку гінгівіту — стан, коли запалюється пародонт, набрякає і кровоточить, інформує Ukr.Media.

Вітамін С бере участь в синтезі і виробленні колагену, а саме він є дуже важливим білком для кісткової тканини людського організму. Якщо людина відчуває гостру нестачу вітаміну С, розвивається хвороба під назвою цинга — свого часу вона забрала не одну тисячу життів. Дефіцит вітаміну С може сприяти кровоточивості пародонту, і навіть випаданню зубів. Також при нестачі цього вітаміну руйнуються судини, що живлять ясна, а також сполучна тканина, яка тримає зуби.

Сьогодні поповнити запаси вітаміну С в організмі дуже легко. Додайте у свій раціон овочі і фрукти з вмістом цього вітаміну: цитрусові, капуста, ківі, смородина, щавель, шипшина, яблука, помідори, петрушка, кріп.

Також вітамін К бере участь в процесах утворення, росту і дозрівання кров'яних клітин, і його дефіцит теж може привести до розвитку хвороб порожнини рота. Вітамін К можна отримати із зелені, кропиви, капусти, броколі, оливкової олії, сиру, молока. Також вживайте пшеничні висівки, злаки і фрукти. Їжте ківі, банани і авокадо.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *