Чому ноги вічно мерзнуть, навіть якщо ви в шкарпетках

Холодні ноги — явище досить поширене. Часто люди не звертають на це увагу, хоча це може бути показником багатьох проблем зі здоров'ям, симптомом, що дозволяє діагностувати цілий ряд захворювань, інформує Ukr.Media.

Холодні ноги — це явний дискомфорт для людини. І хоча найчастіше ноги мерзнуть при низькій температурі повітря, можуть бути й інші причини.

Хвороба Рейно

Хвороба Рейно виникає при звуженні невеликих артерій, що утруднює доступ крові до кінцівок та шкіри. Найчастіше уражаються пальці рук, але в 40% випадків цього захворювання страждають і пальці ніг.

Хвороба Рейно — досить рідкісне захворювання. Так, наприклад, тільки 5% американців мають цей діагноз.

Гіпотиреоз

Гіпотиреоз — захворювання, обумовлене недоліком гормонів щитовидної залози. А температура тіла як раз регулюється тиреоїдними гормонами. Тому при їх дефіциті виникає відчуття мерзлякуватості, мерзнуть ноги.

Гіпотиреоз — це також часта причина периферичної нейропатії. Рівень тиреоїдних гормонів у крові легко визначити за допомогою лабораторного аналізу. Але як тільки поставлений діагноз «гіпотиреоз» і призначена адекватна гормонозаміщаючая терапія, такий симптом, як «холодні ноги», практично зникає.

Пошкодження нерва

Периферична нейропатія — досить поширене захворювання. Воно супроводжується болем, онімінням, поколюванням в ногах.

Список причин периферичної нейропатії може бути дуже довгим. Це і погане кровопостачання, ревматоїдний артрит, васкуліт (запалення стінок кровоносних судин), оперізувальний лишай, низький рівень вітаміну В12, діабет, гіпотиреоз, зловживання алкоголем. Тому надзвичайно важливо звернутися до лікаря і пройти ретельне обстеження.

Анемія

Кров доставляє кисень у всі клітини організму. Це паливо для вашої шкіри, всіх органів і клітин. Але при анемії ця функція крові порушується. Як результат — холодні ноги, бліда шкіра і головні болі.

Зазвичай причиною анемії є дефіцит заліза в організмі. Але анемія може виникнути в період вагітності, менструації та при крововтраті. Виразки та проблеми з кров'ю також можуть викликати анемію. Лікування анемії визначається її причиною.

Надмірне потовиділення

Ми потіємо, щоб знизити температуру тіла. Однак при надмірному потовиділенні ми починаємо мерзнути. Особливо чутливі в цьому випадку ноги.

Причиною надмірного потовиділення може бути гіперактивність потових залоз, що в медицині називається гіпергідроз. Також це може бути одним із проявів менопаузи або симптомом гіпертиреозу.

Куріння і зловживання алкоголем

По кровоносних судинах поживні речовини транспортуються до периферичних нервів. Проте куріння викликає звуження судин, тим самим, погіршується надходження поживних речовин. Поступово відбувається пошкодження нервів.

Половина осіб, що зловживають міцними алкогольними напоями, також з часом стикається з такою проблемою, як периферична нейропатія. Алкоголь — це отрута для нервів. Як відомо, хронічний алкоголізм призводить до дефіциту вітамінів, що ще більше збільшує ймовірність виникнення периферичної нейропатії.

Діабет

З усіх можливих причин периферичної нейропатії діабет є найбільш типовим, оскільки нерви пошкоджуються при високому рівні цукру в крові. Встановлено, що близько 27% хворих на діабет 2 типу мають діагноз «периферична нейропатія».

Ускладненнями діабету є такі захворювання, як гіпертонія і хвороби серця, наслідком яких може бути захворювання периферичних судин. При цьому захворюванні відбувається звуження кровоносних судин у нижніх кінцівках, що погіршує кровообіг у ногах.

З'являється біль, дискомфорт, втома в ногах. Адекватне лікування гіпертонії та контроль рівня цукру в крові, а також здоровий спосіб життя покращує стан судин і циркуляцію крові в ногах.

Лікарські препарати

Тривале лікування антибіотиками може бути причиною периферичної нейропатії. Тому при лікуванні антибіотиками лікар повинен ознайомити хворого з можливими побічними ефектами цих препаратів.

Хіміотерапія, яка застосовується в лікуванні онкологічних захворювань, також часто вражає нервову тканину. Людина стає чутливою до тепла і холоду. Можлива втрата чутливості в ногах.

Дефіцит вітамінів

Вітаміни В12, В6 і В9 (фолієва кислота) відіграють важливу роль у кровотворенні. При їх дефіциті розвивається анемія. Утруднене надходження кисню в нижні кінцівки. Ноги починають мерзнути.

Ці вітаміни поряд з іншими вітамінами групи B необхідні для підтримки здоров'я нервів. Особливо важливий для здоров'я нервових клітин вітамін В12.

Для попередження дефіциту вітамінів необхідно вживати білкову їжу: яйця, рибу, нежирне м'ясо. Прекрасними джерелами вітамінів є цільнозернові крупи, листові зелені овочі, молочні продукти, бобові, хліб.

Більшість випадків холодних ніг не становить серйозної небезпеки для здоров'я. У випадку, коли проблема має постійний характер, чи змінився колір шкіри, потрібна консультація лікаря. Якщо проблема не вирішується з допомогою теплих шкарпеток, необхідно обстеження.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *