Один з наукових журналів опублікував дослідження, яке порівнює швидкість старіння жителів різних країн. Вимірювати "швидкість старіння" в 192 країнах група вчених вирішила не з формальної тривалості життя у тій або іншій державі, а орієнтуючись на ряд захворювань, які зазвичай проявляються з віком, інформує Ukr.Media.
У свій список вчені включили 92 хвороби, серед яких 13 недуг серцево-судинної системи (інсульт, миготлива аритмія, ендокардит і ін), 35 видів онкологічних захворювань, хвороба Паркінсона, погіршення слуху, катаракта і глаукома, хвороба Альцгеймера, травми, отримані при падінні під час ходьби, тощо. Дослідження показало, що усі ці хвороби, які традиційно асоціюються з похилим віком, насправді розвиваються у жителів різних країн, у різному віці, в окремих випадках з різницею більш ніж в 30 років.
Автори дослідження оцінювали також і те, наскільки вже виниклі хвороби обтяжливі для жителів різних країн, а також зміну цього показника з плином часу (наприклад, для цього враховували тривалість життя і те, як часто настає інвалідність).
Проаналізувавши дані з 1990 по 2017 рік, вчені також встановили «середній вік старіння», до якого у землян зазвичай накопичується кілька старечих хвороб – 65 років.
Тим не менш, для жителів різних країн світу умовне «65-річчя» настає в різному віці. Так, японці і швейцарці починають відчувати себе на 65 років, в середньому приблизно в 76 років, жителі Афганістану – в 51 рік, а жителі Центральноафриканської республіки – в 53 роки. Раніше всього старечі хвороби і проблеми, які їх супроводжують, наздоганяють жителів Папуа-Нової Гвінеї (45 років).
«Уряди всього світу проводять політику, спрямовану на боротьбу зі старінням населення. Але чи приносить збільшення тривалості життя нові можливості або є загрозою стабільності суспільства, багато в чому залежить від того, чи відчувають люди негативні наслідки старіння для здоров'я. Серед них – поступова втрата фізичної, розумової та когнітивної цілісності», – пишуть автори дослідження.
Саме тому вкрай важливо розуміти, наскільки обтяжливі вікові хвороби, і які «кращі стратегії» щодо зниження тягаря, додають вони.
Україну вчені віднесли до числа країн, чиє населення старіє швидше, ніж у середньому по світу: характерний для похилого віку набір хвороб у жителів нашої країни зазвичай є вже до 57 років.
Для порівняння, в Росії «старість», на думку авторів дослідження, починається у 59 років, в Білорусі – в 60, в Сирії – у 63 роки, у В'єтнамі – 64, Чехії – 65, у Венесуелі – 67, у США – 68, у Великобританії – 70, в Норвегії – 72, у Франції – 76.
В цілому автори дослідження прийшли до висновку, що з 1990 року в усьому світі знижується вплив старечих хвороб на те, як важко жити з ними людям. Крім того, було виявлено зниження смертності від таких захворювань.
Джерело: ukr.media