Що ваші очі говорять про ваше здоров’я

Вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили додаток для смартфона, який може виявляти ранні ознаки хвороби Альцгеймера та інших неврологічних станів. Програма використовує інфрачервону камеру телефону для відстеження змін розміру зіниць людини на субміліметровому рівні. Потім ці вимірювання можуть бути використані для оцінки когнітивного стану цієї людини, інформує Ukr.Media.

У міру розвитку технологій очі будуть ставати все більш і більш корисними в якості засобу діагностики всіх видів захворювань і станів, тому що, будучи прозорими, очі вимагають набагато менш інвазивних методів обстеження, ніж інші частини тіла.

Але навіть без будь-яких складних технологій досить легко можна виявити ряд проблем зі здоров'ям, просто глянувши в очі людини. Ось деякі з попереджувальних ознак.

Розмір зіниці

Зіниця миттєво реагує на світло, зменшуючись при яскравому освітленні і збільшуючись при недостатньому освітленні. Млява або відстрочена реакція на розмір зіниці може вказувати на кілька захворювань, які можуть включати дуже серйозні стани, такі як хвороба Альцгеймера, а також ефекти від ліків і ознаки вживання заборонених препаратів.

Почервонілі або пожовклі очі

Зміна кольору склер ("білків очей") говорить про те, що щось не так. Червоні, налиті кров'ю очі можуть бути викликані надмірним вживанням алкоголю або заборонених препаратів. Подібне також може бути викликано роздратуванням або інфекцією, які в більшості випадків проходять протягом декількох днів.

Якщо зміна кольору не проходить, це може сигналізувати про більш серйозну інфекцію, запалення або реакції на контактні лінзи або їх розчини. У крайніх випадках червоні очі вказують на глаукому, страшне захворювання, яке може призводити до сліпоти.

Коли склери жовтіють, це найбільш явна ознака жовтяниці і хворої печінки. Основні причини жовтяниці широко варіюються. До них відносяться запалення печінки (гепатит), генетичні або аутоімунні захворювання, а також деякі ліки, віруси або пухлини.

Червона пляма

Криваво-червона пляма на білку ока (субкон'юнктивальний крововилив) може виглядати страхітливо і завжди є результатом розриву невеликої локалізованої кровоносної судини. У більшості випадків причина невідома, і вона зникає протягом декількох днів. Однак це також може бути ознакою високого кров'яного тиску, діабету і порушень згортання крові, які викликають надмірну кровотечу. Розріджуючі кров препарати, такі як аспірин, також можуть бути причиною, і тому, якщо проблема виникає часто, можна припустити, що слід переглянути дозування цих ліків.

Кільце навколо рогівки

Біле або сіре кільце навколо рогівки часто пов'язане з високим рівнем холестерину і підвищеним ризиком серцевих захворювань. Воно також може вказувати на алкоголізм і іноді спостерігається в очах літніх людей, тому йому дано медичну назву arcus senilis.

Жировий комок

Іноді найбільш тривожні ознаки, які можуть з'явитися на очах, насправді є найбезпечнішими і легко піддаються лікуванню. Наприклад, жовтувата жирова грудка, яка може з'явитися на білку ока, являє собою пінгвекулу, невелике відкладення жиру і білка, яке можна легко виправити за допомогою очних крапель або видалити за допомогою простої операції.

Птерігіум, що представляє собою рожевий наріст на білку ока, не представляє небезпеки для зору до тих пір, поки він не почне рости над рогівкою (кольоровою частиною ока).

На щастя, птерігії ростуть дуже повільно. Як і у випадку з пінгвекулою, її можна легко видалити. Бажано з цією проблемою розібратися задовго до того, як вона досягне рогівки. Якщо дозволити птерігіуму продовжувати рости, він утворює непрозору "плівку" на рогівці, яка буде впливати на зір. Вважається, що одним з основних причинних факторів як пінгвекули, так і птерігіума є хронічний вплив ультрафіолетового випромінювання сонця.

Вирячені очі

Вирячені очі можуть бути частиною нормальної риси обличчя, але коли очі, які раніше не були опуклими, починають виступати вперед, найбільш очевидною причиною цього є проблема з щитовидною залозою, що вимагає медичної допомоги. Вирячене ж одне око може бути викликане травмою, інфекцією або, рідше, пухлиною позаду ока.

Опухлі повіки, або повіки, що сіпаються

Очні повіки також можуть свідчити про багатьох захворюваннях. В основному вони пов'язані з незначними станами залоз в повіках. Поширеним захворюванням є ячмінь або халязіон, який проявляється у вигляді червоної грудочки на верхньому і, рідше, нижньому повіку і виникає через закупорку сальної залози. Ячмінь зазвичай зникає сам по собі або після прикладання теплих компресів. Якщо ж він не проходить, його необхідно видалити за допомогою простої процедури.

Посмикування повіка (окулярна міокімія) може викликати роздратування і навіть збентеження, і часто відчувається чимось дуже страшним, хоча насправді все куди не так драматично. У більшості випадків ця проблема абсолютно нешкідлива і може бути пов'язана зі стресом, дисбалансом поживних речовин або вживанням занадто великої кількості кофеїну.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *