Що таке сoffee nap, або як кава перед сном допоможе краще висипатися

Кожного з нас нерідко тягне подрімати посеред робочого дня, і на це є вагомі причини: недолік сну вночі, небездоганний режим дня і навіть безсоння. Згодні, шанс поспати вдень випадає не кожному, але ви можете спробувати виділити хоча б 20 хвилин у вихідні і віддатися радощам короткої дрімоти. А щоб зробити її якіснішою і прокинутися без відчуття розбитості, варто випити чашку кави. І це не жарт, інформує Ukr.Media.

Так, кофеїн давно входить до списку енергетиків, які стоять на сторожі сонливості, але у вчених є своя думка на цей рахунок. Ефективність "кавової дрімоти" або coffee nap науково доведена, а нам залишається лише "продегустувати" цей метод.

Що таке coffee nap і як це впливає на організм

Щоб кава почала діяти на організм, її потрібно пройти через шлунково-кишковий тракт і тільки потім потрапити в кров. За словами американських вчених, на це напою дається 20-30 хвилин. І саме цей проміжок часу вкрай плідний для денного сну і, до того ж, підвищує ефективність кави. Прокинувшись через пів години, ви відчуєте себе набагато бадьоріше, веселіше і просто будете готові до будь-якого дедлайну.

Головні правила ефективної "кавової дрімоти": вибирайте тільки чорну каву — американо або фільтр. Але, якщо ви не можете дивитися на каву без добавок, то обмежтеся невеликою кількістю молока. І ніякого цукру або його замінників.

Як тільки ви "прикінчили" свою чашку кави, відразу ж йдіть спати і ставте будильник на 20-30 хвилин (максимум).

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *