Чи можна виходити на вулицю і гуляти, якщо у вас температура

Питання актуалізується щороку в сезон загострення різних запальних захворювань. З одного боку, в цей час лікарі рекомендують постільний режим, з іншого ті ж лікарі говорять про користь і навіть необхідність свіжого повітря, інформує Ukr.Media.

У дорослих людей нормальна температура коливається від 36,4 до 36,6 °С. При цьому фізичні навантаження, психологічний стрес або спекотні умови можуть збільшити її і без жодних захворювань.

Так що якщо градусник показав, 37,2 °С, а ви недавно нервували, сиділи в сауні або пробігли пару кілометрів, — можете сміливо вирушати на прогулянку. Звичайно, за умови, що відчуваєте себе добре і не маєте ніяких симптомів, крім показань термометра.

Високою температурою заведено вважати значення від 38 °C і вище. Це ознака того, що в організмі протікає запальна реакція. Найчастіше її причина в бактеріальній або вірусній інфекції, що вразила дихальну, сечостатеву або інші системи організму.

Але навіть така температура не є протипоказанням до прогулянок, якщо ви відчуваєте себе добре. Головне, щоб на вулиці було не жарко, а ви не перевантажували себе — фізично або емоційно.

Тобто спокійно обійти навколо будинку, вигуляти собаку або сходити до магазину — нормально. А ось влаштовувати піший марафон на інший кінець міста і зустрічатися з друзями — не варто.

Коли краще залишитися вдома

Варто скасувати прогулянку, якщо крім високої температури ви відчуваєте слабкість, запаморочення, ломоту в м'язах і інші симптоми захворювання.

Оскільки ваше тіло і так знаходиться в стресовій ситуації, краще відпочити і дати своїй імунній системі впоратися з проблемою, не збільшуючи навантаження на організм. В цьому випадку свіже повітря можна отримати, періодично провітрюючи приміщення.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *