Протяг і прохолода не винні: імунологи розвіяли головний міф про застуду

Переохолодження як таке не може стати причиною ГРВІ, проте захворіти після замерзання дійсно можливо, констатують лікарі, інформує Ukr.Media.

Чи може захворіти людина, яка змерзла через протяг або з'їдене морозиво, змерзла під час вуличної прогулянки? Відповіддю на питання поділилися імунологи.

Лікарі зауважили, що відносно здорових людей переохолодження може загрожувати хіба що дискомфортом.

Є думка, що може продути, що кондиціонер або протяг викликають хвороби. Багато хто до цих пір так вважає. Це міф, — сказали медики.

Фахівці підкреслили, що захворювання виникає в тому разі, коли в організм проникає його збудник, вражаючи клітини, що не здатні захиститися від нього. Таким збудником може стати вірус, бактерія, грибок.

Якщо в організмі відсутній патоген, то саме по собі переохолодження, в тому числі вживання холодної води або холодного морозива, не призведе до розвитку недуги, — підкреслили імунологи.

Водночас переохолодження може виявитися провокуючим фактором розвитку захворювання, якщо в організмі присутній хронічний інфекційний осередок — наприклад, у людини є не вилікуваний карієс або інші проблеми в порожнині рота, хронічний тонзиліт, вушні інфекції. Річ у тім, що в умовах холоду організм включає відповідні реакції — в результаті можуть активізуватися і «дрімаючі» в ньому патогени, через що виникне хвороба.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *