Простий спосіб перевірити чи в нормі ваша вага

Ще один спосіб перевірити, наскільки нормальна ваша маса тіла, — порахувати відношення окружності талії до зросту. Деякі фахівці вважають цей показник навіть більш надійним, ніж ІМТ (індекс маси тіла). Адже ІМТ не бере до уваги особливості скелета окремої людини, її стать, відсоток обсягу м'язової маси по відношенню до жирової тканини, передає Ukr.Media.

Наприклад, дві людини можуть мати однаковий ІМТ, притому що один з них підкачаний і має мало черевного жиру, а інший — явно товстий. Це відбувається тому, що ІМТ не враховує відмінності в розподілі жиру.

Відношення «талія/зростання» розраховують шляхом ділення об'єму талії на зріст і беруть до уваги стать. (Наприклад, чоловік з талією 80 сантиметрів і зростом 180 сантиметрів повинен поділити 80 на 180, в результаті чого він отримає співвідношення 0,44 або 44 %.)

Вважається, що цей показник дає більш точну оцінку стану здоров'я, оскільки саме небезпечне місце розташування жиру — це живіт. Жир верхної частині живота, з яким пов'язане збільшення об'єму талії, є метаболічно активним і провокує вироблення різних гормонів, здатних викликати шкідливі наслідки, зокрема діабет, гіпертонію і зміна рівня ліпідів у крові.

Багато спортсменів, жінки і чоловіки, володіючи великою м'язовою масою, мають відносно високий ІМТ, але їх ставлення «талія/зростання» знаходиться в здоровому діапазоні. Те ж саме відноситься до жінок, фігура яких має грушовидну форму або форму пісочного годинника. Небезпечною є форма «яблука».

Наведена нижче таблиця допоможе вам визначити, чи потрапляє ваше співвідношення талія/зростання» в нормальний діапазон (співвідношення наведено у відсотках).

Жінки:

Відношення менше 35: виснаження, недостатня вага.

Відношення від 35 до 41,9: дуже худі.

Відношення від 42 до 48.9: нормальна вага.

Відношення від 49 до 53.9: надмірна вага.

Відношення від 54 до 57,9: ожиріння.

Ставлення понад 58: небезпечне ожиріння.

Чоловіки:

Відношення менше 35: виснаження, недостатня вага.

Відношення від 35 до 42,9: дуже худі.

Відношення від 43 до 52.9: нормальна вага.

Відношення від 53 до 57,9: надмірна вага.

Відношення від 58 до 62,9: ожиріння.

Ставлення понад 63: небезпечне ожиріння.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *