Повні люди, які встигли схуднути до 40-ка років, живуть довше за тих, що не встигли — висновки фахівців

У рамках дослідження, опублікованому в журналі JAMA Network Open, були проаналізовані дані про стан здоров'я більш ніж 24 тисяч американців 40-74 років з 1998 по 2015 роки. Всі вони брали участь у програмі Національного обстеження здоров'я та харчування, яка включає щорічне анкетування, інформацію про медогляди та зразки аналізів крові учасників, інформує Ukr.Media.

Вчені порівняли індекс маси тіла (ІМТ) учасників на момент дослідження з їх ІМТ у 25-річному віці. Виявилося, що люди, які страждали ожирінням, але зуміли схуднути до показника «надмірна вага» до 40 років, вмирали на 54% рідше учасників, які почали позбавлятися від зайвих кілограмів у більш старшому віці. На думку вчених, це багато в чому пов'язано з тим, що втрата ваги у віці після 40 років часто є ознакою погіршення здоров'я.

Автори дослідження також встановили, що як мінімум 3,2% ранніх смертей можна було б уникнути, якби кожна людина з ожирінням могла б знизити ІМТ у віці 25 років. Вчені вважають, що отримані дані переконливо демонструють взаємозв'язок ваги зі станом здоров'я і тривалістю життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 1,9 мільярда дорослих, яким більше 18 років, мають надлишкову вагу, з них понад 650 мільйонів страждають ожирінням. Діагноз «надмірна вага» ставиться в тому разі, якщо ІМТ дорівнює і або перевищує 25, «ожиріння» діагностується при ІМТ вище 30.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *