4 точних ознаки того, що у людини сьогодні буде інсульт

Ти їж морозиво, про щось говориш з подругою по телефону. Попереду йде літній чоловік. Раптом він затинається і падає на землю , передає  Ukr.Media . 

Тривожна історія, чи не так? Продовжимо. Ти підбігаєш до нього, щоб з'ясувати, чи все в порядку. Він відмовляє, мовляв, все нормально, просто спіткнувся. Ти чомусь йому віриш, хоча навколо немає жодного каменю, об який могла б зачепитися нога. Ви расходитесь кожен своєю дорогою. Увечері цей чоловік помирає від інсульту.

А всього-то потрібно було розпізнати первинні ознаки цієї страшної біди, яка косить і старих, і молодих. Вся заковика в тому, щоб знати їх, ці ознаки. І вмовити людину пройти кілька простих тестів. Як не крути, на кону в цьому випадку людське життя.

Симптоми і ознаки інсульту

Раптовим інсульт тільки здається. Завжди знайдеться один або кілька симптомів інсульту, які сигналізують тілу про те, що з ним скоро трапиться біда. Просто людина, яка не звикла до себе прислухатися, може запросто їх пропустити.

Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливою. Прочитай і запам'ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і чи потрібно їй надати медичну допомогу.

Попроси людину, у якої ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися. Іноді це буває непросто, і в хід йдуть вмовляння і виверти на зразок: «Посміхніться красивій жінці». Воно того безсумнівно варто! Людина з інсультом посміхнутися не зможе або з великими труднощами видасть криву посмішку.

Попроси людину, яка тільки що впала через те, що нібито спіткнулася, вимовити довгу виразну фразу. Необов'язково складну, головне, щоб вона була довшою трьох слів. Наприклад таку: «Я зачепився за власні ноги і впав, але тепер зі мною все в порядку». Людина в передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.

Попроси людину, яка відчуває себе дивно, підняти руки над головою. Якщо у неї скоро буде інсульт, навіть таку просту дію їй виконати не вдасться, а якщо вдасться, то тільки частково.

Попроси людину, якій стало погано, висунути язик. Іноді доводиться висовувати його першим – багато людей при цьому соромляться і почувають себе ніяково. Язик потерпілого від інсульту буде зігнутий.

Якщо ти виявиш у людини похилого віку хоча б одну з цих ознак, терміново везиїї в лікарню. Викликай швидку, попереджай про ситуації, що склалася медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

Є пара ознак, які люди помічають ще до того, як їх стан значно погіршиться. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або цілком кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну нудоту і різке падіння зору одного або обох очей.

Результатом твоєї наполегливості може стати порятунок життя близької людини. Або незнайомої. Яка, втім, різниця, якщо людське життя – безцінна штука.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *