Потрібно викинути: в якому випадку вміст консервної банки вживати небезпечно

Здавалося б, що такого, якщо консервна банка ціла, але має не зовсім товарний вигляд? Головне, що термін придатності у нормі. Насправді вживати такі продукти — небезпечно для здоров'я, кажуть експерти, інформує Ukr.Media.

Іноді консерви — це справжня паличка-виручалочка. Так, наприклад, баночка сайри може врятувати на дачі, якщо продукти раптово закінчилися, а магазин занадто далеко. Вдома у багатьох господинь теж нерідко зберігаються консерви про всяк випадок: термін придатності у них довгий, можна швидко спорудити вечерю або ж просто використовувати в якості закуски.

Безумовно, якщо герметичність банки порушена, ви побачите, що вона почала протікати, тобто такі консерви їсти не можна. Але як це робить більшість людей, бачачи, що якась частина банки трохи деформована? Правильно: дивляться на термін придатності, герметичність. Все гаразд? Значить, можна їсти! І ось такий висновок — велика помилка.

На перший погляд може здатися, що в м'ятій банці немає нічого небезпечного. Насправді ж деформація упаковки консервів призводить до порушення внутрішнього захисного покриття банки. Через це металева упаковка безпосередньо контактує з вмістом, що зовсім не безпечно, — кажуть фахівці.

Через деформацію банки відбувається міграція шкідливих речовин прямо в консерви, в тому числі токсичних елементів — іонів заліза, олова, цинку, свинцю.

Ці елементи накопичуються в організмі людини і завдають істотної шкоди здоров'ю, викликаючи:

  • тератогенні (провокують аномалії розвитку);
  • мутагенні;
  • і канцерогенну дії.

До речі, один з головних плюсів консервів — довгий термін придатності. Більшість консервованих продуктів можна тримати на полицях невідкритими до 2-3 років, навіть якщо термін їх зберігання закінчився. Виняток з правил — консервовані помідори і фрукти, що містять кислоти.

Деякі продукти, крім консервів, цілком безпечні для здоров'я і через кілька днів або навіть тижнів після кінцевої дати, зазначеної на упаковці.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *