Почалася кавунова пора — як не отруїтися?

Соковитий, солодкий, хрусткий − і питво, і їжа в одному. Все це про кавун. Без нього літо не літо. Найкращі літні дієти — кавунові. Але все ж при всіх його позитивних якостях отруєння кавуном — не рідкість. Особливо якщо ви наїлися його не в кавунову пору.., інформує Ukr.Media.

Кавун — це відмінне джерело вітамінів А і С, а також антиоксиданту лікопіну, який відомий своєю протипухлинною властивістю.

Склад кавуна

  • У ньому величезна кількість фруктози, яка порушує синтез жирних кислот, що дестабілізує мембрани клітин кишечника, приводячи до запалення.
  • У нього високий глікемічний індекс (ГІ), що сприяє розвитку метаболічного синдрому.
  • Лікопіну теж не варто особливо радіти, бо може розвинутися лікопеніння (зміна кольору шкіри). До речі, при термічній обробці кількість лікопіну різко зростає. Лікопін у величезних кількостях міститься в помідорах, а також у всіх червоних і помаранчевих овочах і фруктах.
  • Надлишок калію призводить до порушення серцевого ритму, зниження тиску, м'язової слабкості.

Так що у великих кількостях кавун не так вже й нешкідливий. А в останні роки збільшилася частота отруєнь кавуном не тільки влітку (в сезон), але і через вживання кавунів не в сезон (зараз в магазинах кавуни продаються навіть взимку). Чому? Тому що крім того складу, що ми розібрали трохи вище, в кавуні також є азот, пестициди, нітрати. Особливо їх багато в ранніх кавунах.

Нітрати під дією ферментів і мікрофлори перетворюються в нітрити, через стінки кишечника всмоктуються в кров і утворюють стійкі сполуки з гемоглобіном — метгемоглобін, і розвивається гіпоксія (анемія).

Нітритні сполуки сприяють накопиченню важких металів в печінці і нирках, порушують всмоктування і проникність в кишці. В результаті ми спостерігаємо всі симптоми отруєння: нудоту, блювоту, діарею до 15 разів на день, слабкість, пітливість, запаморочення, різкий біль в животі, відсутність апетиту, високу температуру. Симптоми отруєння наступають через 2-8 годин.

Перша допомога при отруєнні кавуном:

  • Промивання шлунка теплою підсоленою водою або слабким розчином марганцівки. Випити велику кількість рідини і викликати блювоту, повторювати, поки не буде виходити чиста вода.
  • Прийом сорбентів (ентеросгель, біле вугілля, атоксіл і т.д.) для виведення токсичних речовин і попередження їх всмоктування в кровотік. Вони швидко адсорбують токсини і шлаки. Швидко виводять і нейтралізують отрути і нітрати. Приймати тричі на день.
  • Прийом пробіотиків, бо токсини і нітрати, що потрапили в шлунок і кишечник, негативно діють на нормальну кишкову мікрофлору, і треба допомогти відновити корисні бактерії в кишечнику.
  • Рясне пиття, не менше 2 л води в день (для дорослої людини), для виведення залишків токсинів і отрут з сечею.

Не забувайте, що кавун − не обов'язковий продукт в раціоні, багатьом він на молекулярному рівні не підходить. Мабуть, ідеально він підходить тільки жителям Північно-Східної Африки, і все.

Але якщо хочеться кавуна, то правильно його вибирайте, не переїдайте. Дорослій людині можна не більше 300 г кавуна на добу, і більше ніяких фруктів і сухофруктів за день.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *