Дефіцит заліза і вітаміну В6 – ось причина виникнення панічних атак і тривожності

Панічна атака супроводжується нападом тривоги і сильного страху, прискореним серцебиттям, прискореним диханням, потовиділенням і іншими симптомами, які можуть з'явитися раптово і в будь-який час, інформує UkrMedia.

Людину, яку настиг напад панічної атаки, долають тривожні думки («зі мною щось не так», «я помру»), страх втратити контроль і зійти з розуму, і відчуття, ніби знаходишся в «тумані».

Сучасній науці досі точно не відомо, що саме провокує напад панічного страху: одні списують все на генетику, інші на порушення хімічного балансу мозку, треті звинувачують у підвищеній тривожності погану екологію.

Недавнє дослідження, проведене в Японії, виявило зв'язок між нападами паніки/тривоги та рівнем вмісту вітаміну B6 і заліза в крові.

Вчені проаналізували раціон 21 учасника, яких турбувала підвищена тривожність, панічні атаки і епізоди гіпервентиляції. Рівень вітаміну В6 і заліза у них виявився нижчим, ніж у здорових людей.

Чому це важливо? Одна з найпопулярніших гіпотез свідчить, що панічна атака – результат хімічного дисбалансу в мозку, викликаний він нібито недоліком серотоніну.

Як відомо, серотонін – це гормон щастя, він відповідає за роботу центрів винагороди і задоволення. Серотонін синтезується з триптофану. Як залізо, так і вітамін B6 відіграють важливу роль в цьому процесі.

Отже, відсутність цих поживних речовин може, у кінцевому рахунку, привести до зниження рівня серотоніну. Фактично, багато які з сучасних антидепресантів працюють за цією самою схемою, тобто підвищують рівень серотоніну і таким чином позбавляють хворого від підвищеної тривожності.

Вчені наполягають на необхідності подальших досліджень з метою виявлення зв'язку між низьким рівнем серотоніну та дефіцитом заліза і вітаміну В6.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *