Основні симптоми нестачі вітаміну Е в організмі людини

Організму вітамін Е необхідний для нормального функціонування і підтримки імунної системи. Він має антиоксидантні властивості і бореться з вільними радикалами. У природному вигляді зустрічається в багатьох продуктах, в синтезованому — у вигляді харчових добавок, інформує Ukr.Media.

Ознаки нестачі вітаміну Е

Дефіцит вітаміну Е в організмі викликаний низкою причин: спадковими факторами, неправильним харчуванням або хронічним захворюванням, при якому організм не засвоює жири, у тому числі жиророзчинні поживні речовини, такі як токофероли і токотрієноли.

М'язова слабкість

Вітамін Е необхідний для функціонування центральної нервової системи. Його низький рівень призводить до "окислювального стресу" і викликає м'язову слабкість. Це неврологічні симптоми, які вказують на ураження центральної і периферичної нервових систем. Дефіцит вітамінів групи Е порушує роботу нейронів, оболонки яких складаються в основному з жирів. Брак ліпідів призводить до "поломки" нейронів Пуркіньє, через що вони втрачають здатність передавати сигнали між мозочком, де вони розташовані, і кінцівками людини.

Оніміння та поколювання

Пошкодження нервових волокон заважає нервам "правильно" передавати сигнали, що призводить до цих відчуттів. Такий стан в медицині називається периферичною невропатією.

Погіршення зору

Дефіцит вітаміну Е послаблює світлові рецептори в сітківці та інших клітинах ока. Це призводить до прогресуючого погіршення зору або його втрати.

Проблеми з імунітетом

Брак токоферолу пригнічує імунітет. Людина стає сприйнятливою до бактеріальних, вірусних інфекцій. Медики підкреслюють, що особливому ризику піддаються літні люди вікової категорії 60+.

Що робити при нестачі вітаміну Е

У більшості випадків для підвищення рівня вітаміну Е в організмі достатньо перейти на збалансоване харчування. У раціоні повинні бути присутніми:

  • рослинні олії — соняшникова, оливкова, лляна та ін.;
  • горіхи — мигдаль, фундук, арахіс;
  • насіння — гарбузове, соняшнику;
  • цільне зерно;
  • молоко;
  • овочі — шпинат, червоний перець, авокадо, броколі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *