Дізнайтеся якою виросте ваша дитина — які гени передаються від матері, а які від батька

Думаємо, ви чули вислів «вся в матір» або «весь у батька». Вчені кажуть, що це помилкове твердження. Кожен батько передає дитині половину своїх генів. Але гени батька більш агресивні, ніж мамині, тому вони частіше стають домінантними, тобто виявляють себе, інформує Ukr.Media.

Стать дитини

За стать дитини відповідають сперматозоїди. Яйцеклітини завжди несуть у собі "дівчачу" X-хромосому, а сперматозоїди – або теж X-хромосому (тоді дитина буде жіночої статі), або Y-хромосому (і тоді народиться хлопчик). Вчені помітили ще один факт, коли в тата багато братів, ймовірність народження сина підвищується, якщо у нього багато сестер, то народиться більше дочок. Мало чоловіків містять майже однакову кількість сперматозоїдів з Х і Y-хромосомами.

Зовнішні ознаки

У чоловічій Y-хромосомі міститься менше генів, ніж в X-хромосомі. Причому деяка кількість Y-хромосоми відповідає за формування чоловічих статевих ознак. Тому більшу частину зовнішності сини отримають від мами. У разі народження дівчинки, вона отримує однакову кількість генів від обох батьків, тому її зовнішність вгадати заздалегідь не вийде.

Стан зубів

Хоча будову щелепи і форму зубів можуть передавати обоє батьків, за здоров'я зубів відповідає тато. Так що якщо він часто відвідує стоматолога, то й діти будуть в зубній клініці частими "гостями".

Розум

Синам інтелект передають їхні матері. Дочки успадковують розум і від тата, і від мами. Але лише 40 % інтелекту передаються генетично, інші 60% – залежать від виховання і навчання. Так що якими б розумними батьки не були, якщо їхні діти не будуть розвиватися, то інтелект у них буде відповідний.

Схильність до психічних захворювань

Чим старше батько, тим гірша його сперма і набір генів в сперматозоїдах. Цей фактор підвищує ризики дитини захворіти розладами психіки. Вчені виявили, що діти, народжені від батьків у віці 45 років і старше, більше схильні до суїциду і проблем з навчанням.

Схильність до хвороб

Тато з ішемічною хворобою серця може передати її своїм синам. Безплідні чоловіки, які зважилися на ЕКЗ, передають синові схильність до цієї проблеми. Гемофілію (погане згортання крові), міодистрофію Дюшена (прогресуюча дистрофія м'язів), аутизм найчастіше жінки передають синам. При цьому, навіть якщо мама носить дефектний ген, який відповідає за ці недуги, вони можуть не проявлятися у дочок. Справа в тому, що синові передається тільки одна Х-хромосома від мами, дівчаткам – дві від обох батьків. Тому синам нічим замінити поганий ген.

Зріст і вага

Майже у 40% людей схильність до повноти або худорби передається від батьків. Причому, це може бути як маминою "спадщиною", так і татовою. Ось тільки схильність до стрункості рідше передається дітям, ніж схильність до набору ваги.

Від 60 до 80 % росту дитини визначають гени його батьків. Решта залежить від способу життя та якості харчування. Вчені також зазначили, що коли зріст батьків приблизно однаковий, то їхні молодші діти будуть нижче за старших. Дізнатися зріст дитини в майбутньому ви можете за двома формулами.

Формула 1. Зріст хлопчика: до зросту мами додайте зріст тата і потім ще 13 см, розділити суму на 2 – це приблизний зріст вашого сина в майбутньому. Зріст дівчинки: до зросту мами додайте зріст тата і відніміть 13 см, розділіть отриманий результат на 2 – це приблизний зріст вашої дочки.

Формула 2. Зріст дівчинки в 18 місяців, а хлопчика – у 2 роки множте на 2. Приблизно такий зріст, плюс-мінус 10 см і буде у вашої дитини, коли вона стане дорослою.

Колір очей

Карі очі найчастіше домінують. Але може з'явитися дитина і зі світлими очима, якщо у кароокого батька є рецесивний ген світлих очей. У той же час буває поява кароокого малюка у двох блакитнооких батьків і навпаки.

Ямочки на щоках

Якщо у одного з батьків є ямочки на щоках, то велика ймовірність, що в дитини вони теж будуть. Просто це домінантна ознака.

Кучеряве або рівне волосся

Якщо обоє батьків мають кучері, то дитина швидше за все народиться кучерявою. Якщо у обох батьків волосся пряме, то у дитини воно буде прямим. Пряме волосся може бути у дитини, якщо в обох батьків у рецесивних генах є пряме волосся. Якщо один з батьків кучерявий, то волосся може бути хвилястим.

Як вгадати зовнішність малюка?

У кожній родині є домінантні гени. Наприклад, у всіх членів сім'ї ніс картоплею або повні губи, швидше за все, цей ген буде домінувати у вашої дитини. Уважно подивіться фотографії родичів чоловіка і своїх, так ви зможете приблизно зрозуміти, які риси обличчя можуть бути у вашого малюка.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *