Непомітні ознаки резистентності до інсуліну, які здатні спровокувати у вас розвиток цукрового діабету

За різними оцінками, до 25 % дорослих страждають на ту або іншу форму резистентності до інсуліну. Власне цей стан не дуже небезпечний, але якщо не вживати заходів, він може призвести до розвитку переддіабету і навіть діабету другого типу — захворювання, яке істотно впливає на якість і тривалість життя. Щоб вчасно помітити небезпеку, важливо контролювати рівень глюкози у крові, а також звертати увагу на інші ознаки резистентності до інсуліну, інформує Ukr.Media.

Ожиріння в області талії

У жінок зайва вага у першу чергу розподіляється на стегнах і сідницях, "яблучний" тип ожиріння, за якого "запаси" відкладаються в області талії, швидше характерний для чоловіків. Тим важливіше якомога швидше звернутися до лікаря, якщо у вас з'явився животик. Річ у тім, що жир в області живота, абдомінальний — особливо активний у справі вироблення гормонів, які впливають на толерантність до глюкози й тим самим підвищують ризик розвитку діабету. Перевірте рівень глюкози, запишіться до ендокринолога та обов'язково переглянете свій раціон та спосіб життя: дієта з низьким вмістом легких вуглеводів і спорт повинні допомогти.

Прищі, розширені пори

За підвищеної резистентності до інсуліну організм починає активніше виробляти шкірне сало, завдяки чому пори на шкірі розширюються. Це сприяє утворенню прищів. Якщо це стало вашою проблемою, не поспішайте до косметолога — можливо, варто спочатку записатися до ендокринолога!

Синдром полікістозних яєчників

Взагалі, це не симптом, а фактор, який серйозно підвищує ймовірність розвитку резистентності до інсуліну. Нещодавні дослідження підтвердили прямий зв'язок між діагностованим СПКЯ і підвищеним ризиком розвитку інсулінорезистентності.

Випадання волосся

Щодня ми втрачаємо від 70 до 100 волосків, і це нормально. Але якщо ви помічаєте на гребінці або подушці "невраховане" волосся, варто перевірити рівень глюкози і записатися до лікаря: випадання волосся — ще одна ознака розвитку резистентності до інсуліну.

Набряки

Найчастіше набрякають щиколотки, але застій рідини може утворюватися і на інших частинах тіла. Річ у тім, що саме інсулін "наказує" ниркам виводити з організму натрій і рідину — і якщо баланс цього гормону порушений, можуть утворюватися набряки, а також здуття живота. Не ігноруйте симптом, зверніться до лікаря!

Підвищений рівень цукру у крові

Очевидний симптом, який, однак, часто ігнорують. Якщо рівень глюкози не заходить за червону лінію, але наближається до верхньої межі норми або трохи перевищує її, не ігноруйте і не чекайте, поки це мине — зверніться до лікаря. Це може бути першою ознакою серйозного захворювання!

Тяга до вуглеводів

За умови резистентності до інсуліну, яка розвивається, тіло втрачає здатність здобувати енергію з глюкози і йому не вистачає сил для функціонування — попри те, що у крові цукру достатньо і навіть з надлишком. І тому мозок впевнений, що треба більше, ще більше глюкози — і ми хочемо більше, ще більше вуглеводів. Якщо раптом булочки, картопля, солодощі здалися вам особливо бажаними — і ця тяга не минає, якомога швидше зверніться до лікаря!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *