Продукти, які негативно впливають на мозок і тим самим провокують мігрень

Різниця між головним болем і мігренню значною мірою пов'язана з силою самого болю. Звичайний головний біль доставляє дискомфорт і може тривати всього пару годин, в той час, як мігрень — більш виснажлива, заважає працювати і займатися будь-якою звичною повсякденною діяльністю. Мігрень зазвичай включає: сильний пульсуючий біль в скронях, чутливість до світла, звуків і запахів, нудоту, блювоту і навіть порушення зору, інформує Ukr.Media.

Не існує продуктів, що викликають зі стовідсотковою ймовірністю напади мігрені, але є їжа і напої, які є тригерами, негативно впливають на мозок і тим самим провокують мігрень. Ось кілька найбільш поширених тригерів мігрені серед харчових продуктів.

Кофеїн

Кофеїн присутній не лише в ранковій чашці кави, але і в багатьох інших продуктах, тому людям з мігренню варто бути з ним обережніше. Оглядове дослідження 2016 року показало, що надмірне вживання кофеїну (більше 200 міліграмів на день), а також повна відмова від нього, можуть викликати напади мігрені.

Алкоголь

Багато людей, які страждають від мігрені свідомо ніколи не вживають алкоголь або роблять це в дуже рідкісних випадках. І не даремно. Експеримент 2018 року показав, що алкоголь є тригером для більш ніж 35% учасників, які страждають мігренню. Червоне вино в цьому дослідженні найчастіше викликало напади захворювання.

Сіль

Згідно з роботою вчених з Університету Балтімора (США), якщо ви намагаєтеся обмежити споживання солі, щоб знизити кров'яний тиск, то ви також знижуєте і кількість нападів мігрені.

Аспартам

Один з найпоширеніших цукрозамінників у світі теж може стати причиною нападу мігрені. Аспартам використовується в якості підсолоджувача в більш ніж шести тисячах харчових продуктів і напоїв. Багато досліджень показали, що надмірне вживання цього замінника цукру може привести до серйозних проблем зі здоров'ям, таких як: інсульт, рак, хвороба Альцгеймера і на додаток до них — мігрень.

Витриманий сир

Погані новини для любителів витриманих сирів, схильних до мігрені. Ваш улюблений продукт може принести не лише задоволення, але і біль. Такі сири як: пармезан, брі, чеддер і сир з блакитною цвіллю багаті тираміном, який викликає головні болі, різко звужуючи і розширюючи кровоносні судини.

Бекон і ковбаси

Деякі харчові консерванти, що містяться в магазинному беконі, ковбасах і сосисках також є поширеним тригером мігрені. Тому якщо ви схильні до сильних нападів раптового головного болю, ретельніше вибирайте начинки для своїх ранкових бутербродів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *