Медики розповіли чи шкідливо ходити на підборах кожен день, і чим така звичка загрожує здоров’ю жінки

Головні проблеми, які можуть виникнути від регулярної ходьби на високих підборах, це травми гомілковостопного суглоба. Проблема в тому, що в такому положенні, коли носок ноги натягнутий, гомілковостопний суглоб нестабільний, тому ризик його пошкодження зростає, інформує Ukr.Media.

Чим жіночому здоров'ю загрожує звичка щодня ходити на каблуках

З негативних наслідків варто відзначити ущільнення передньої частини стопи, оскільки щоденне носіння високих підборів перевантажує цей відділ стопи. Є ризик розвитку поперечної плоскостопості. В результаті не уникнути деформації суглобу великого пальця ноги, що неможливо вилікувати ніяким іншим способом, окрім хірургічного втручання.

Така проблема, як натоптиші частіше виникають у жінок, що віддають перевагу підборам, а не взуттю на низькому ходу.

На перший погляд це здається не дуже серйозним, але насправді викликає дискомфорт і навіть біль при ходьбі. Незворотні дегенеративні зміни суглобів, артроз, небезпечний і невиліковний, не рідко виникає від того, що жінка часто носить високі шпильки.

Ще одне «ускладнення», яка чекає тих, хто постійно ходить на підборах — проблеми зі зв'язками.

З часом вони звикають до певного положення стопи і якщо спробувати перейти на плоску підошву, то неприємних відчуттів не уникнути: швидше за все зв'язки вже не зможуть пристосуватися під іншого нахилу стопи.

До лікарів приходять жінки на підборах і найчастіше скаржаться на біль в поперековому відділі хребта. Вони не підозрюють, що самі завдають шкоди здоров'ю, коли віддають перевагу нехай красивому, але незручному взуттю. У них же діагностуються проблеми колінних чашечок і зв'язок стопи.

Кому взагалі не можна носити взуття на підборах

Головне протипоказання — дитячий вік. Поки скелет повністю не сформувався, носити підбори точно не можна. Фахівці впевнені, що чим пізніше дівчина стає на підбори, тим краще для її здоров'я.

До 18, і навіть 20 років, поки кісткова система знаходиться у стадії зростання, краще взуття на підборах не носити.

Небезпека подібного взуття представляє для вагітних, яким потрібно піклуватися про себе заради майбутньої дитини. Їх кістки втрачають кальцій, тому що він йде на ріст і формування плоду, а значить кістки стають крихкими. Найменша травма може стати переломом. Ще гірше те, що підвищується ризик падіння і інших непотрібних наслідків, яких вдасться уникнути, якщо перейти на зручне взуття.

Тим, хто не входить до групи ризику, потрібно знати прості правила:

  • безпечна висота каблука — від 2,5 до 4 см.;
  • резонно тільки пересуватися по місту на підборах, а діставшись до роботи, перевзуватися в практичні балетки;
  • по можливості, відмовитися від тонкої шпильки на користь танкетки, що не менш красиво, але куди менш шкідливо;
  • вибирати пару, де каблук зміщений у бік п'яти: це попередить пошкодження зв'язок;
  • велику небезпеку являє собою вузький носок: пара з дещо розширеним виглядає точно також привабливо, але на ділі виявиться зручнішою, а значить принесе менше шкоди здоров'ю.

Не рекомендується носити тісне, вузьке і не за розміром взуття. Ще під час примірки, варто звернути увагу на те, щоб пальці не були затиснуті в «кулак», а хоч трохи ворушилися. Думки на кшталт того, що «розноситься» або «дуже сподобалося, нехай і на розмір менше, ніж потрібно» — шлях до травм і проблем зі здоров'ям у майбутньому. Ідеальне взуття повинне мати супінатор.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *