Лляна олія: ось при яких захворюваннях її важливо вживати

Льон — це рослина, волокна якої використовуються у виробництві тканин і канатів з часів Древнього Єгипту. Багате клітковиною, білками і жирними кислотами, лляне насіння може мати незліченну кількість корисних речовин в якості їжі. Льняна мука отримується з подрібненого насіння. Насіння можна вживати з йогуртом, смузі та салатами. Лляну олію також одержують з цього потужного насіння, інгредієнта з високим вмістом поживних речовин, інформує Ukr.Media.

Лляну олію екстрагують методом холодного пресування з насіння, в результаті отримують потужне джерело Омега 3. А також вона володіє протизапальною речовиною і антиоксидантами, здатними боротися з різними захворюваннями.

Регулярне вживання цієї олії дуже корисно для здоров'я, оскільки вона може запобігти серцеві, неврологічні та ревматичні захворювання. А також вважається відмінним косметичним продуктом, оскільки багата вітамінами і мінеральними солями, речовинами, які сприяють зростанню і зволоженню волосся. Дізнайтеся про інші переваги, які дає додавання лляної олії в щоденне меню:

Регулює функцію кишечника

Лляна олія містить у своєму складі волокна, які допомагають зменшити запор. Запальне захворювання кишечника може викликати незручності у тих, хто страждає від нього, оскільки він викликає газоутворення, здуття живота і ускладнює втрату ваги. Використання лляної олії може полегшити ці симптоми.

Запобігання серцево-судинних захворювань

На додаток до омега-3, лляне насіння також містить речовину, звану альфа-ліноленовою кислотою (АЛК). В результаті ця жирна кислота, здатна знижувати рівень холестерину ЛПНЩ в організмі (поганий холестерин). А також знижувати артеріальний тиск, фактори ризику виникнення серцево-судинних захворювань.

Зменшує симптоми передменструального синдрому

Лляна олія містить ізофлавон, з'єднання рослинного походження, яке контролює жіночі гормони. В результаті зменшуються симптоми ПМС (передменструальний синдром) і припливи менопаузи.

Контроль рівня глюкози в крові

Лляна олія багата клітковиною, яка перешкоджає швидкому засвоєнню організмом цукру з їжі. В результаті це допомагає контролювати рівень глюкози в крові, що робить продукт відмінним союзником діабетиків.

Полегшує симптоми артриту

Жирні кислоти омега-3 з олії, отриманої шляхом холодного пресування насіння льону, також зменшують дискомфорт, викликаний ревматичними захворюваннями, такими як, наприклад, артрит. Столова ложка цього потужного масла зменшує набряклість і жорсткість суглобів.

Допомагає зволожити шкіру

Вітаміни, мінеральні солі і жирні кислоти, що містяться в лляній олії, сприяють зволоженню шкіри. В результаті зменшують сухість, зморшки і мімічні зморшки. Ви можете нанести олію прямо на шкіру або додати її у свій улюблений крем.

Забезпечує красиве і здорове волосся

Столова ложка лляної олії, розведеної інгредієнтами маски для волосся, робить волосся м'якими і зволоженими. А також допомагає впоратися з кучерявим волоссям, запобігає випаданню волосся і появу лупи. Для цього нанесіть суміш на волосся і почекайте близько 30 хвилин.

Лляна олія для схуднення

А також ми можемо сказати, що лляна олія допомагає у втраті ваги завдяки жирним кислотам, присутнім в олії. Омега-3 і 6 жирні кислоти, крім контролю апетиту, також покращують кишковий кровотік. У результаті зменшуються набряки і активізується усунення токсинів.

А також омега-3 зменшує розмір жирових клітин і забезпечує організм достатньою кількістю енергії. В результаті це робить непотрібним споживання високих вуглеводів для його підтримання. Олія також працює як відмінний термоген, прискорюючи обмін речовин і полегшуючи спалювання жиру.

Між тим, споживання лляної олії повинно поєднуватися зі збалансованою дієтою, багатою поживними речовинами, вітамінами і мінеральними солями, щоб можна було в повній мірі насолодитися корисними ефектами продукту.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *