Лікарі розповіли, чи можна приймати ліки після закінчення терміну придатності

Багато людей не перевіряють дати на ліках зі своєї домашньої аптечки. Деякі зберігають таблетки або мазі місяцями, а хтось навіть роками. Експерти розповіли, що відбувається з ліками, термін придатності яких закінчився, і чи можуть вони завдати шкоди, інформує Ukr.Media.

Не означає, що будуть отруйними

Як зазначила польська хімікиня Сільвія Панек, яка працювала у відділі контролю якості фармацевтичної компанії, "терміни придатності — це не примхи виробників".

За її словами, кількість активної речовини в ліках зазвичай із часом зменшується.

"До кінця терміну придатності її кількість буде найменшою. Тому дія препарату може бути трохи слабшою", — розповіла фахівець.

І додала, що "при цьому ці активні речовини не випаровуються". А що ж тоді з ними відбувається? Сільвія Панек пояснила, що вони можуть розпадатися на інші речовини, і тоді "з'являються домішки".

"Звісно, річ не в тім, що на 28-й день після відкриття сироп усе ще гаразд, а на 29-й він буде отруйний", — заспокоїла експертка.

Крім того, вона нагадала, що не менш важливим є і спосіб зберігання ліків. Більшість ліків слід зберігати в сухому, прохолодному місці, подалі від джерел тепла.

"Якщо ви відкрили сироп у спекотний день і залишили його на кухонній стійці під яскравим сонцем, варто пам'ятати, що ви зберігали його неправильно", — зазначає вона.

Непоправна шкода

Тим часом інші медики заявляють, що "краще не ризикувати" і не використовувати препарати після закінчення терміну придатності.

Особливо це стосується протисудомних засобів, засобів, що купірують напади ішемії та стенокардії, антикоагулянтів, якщо є ризик тромбоутворення, бронхолітиків і спазмолітиків, кардіотонічних і антиаритмічних, препаратів для стабілізації функції щитоподібної залози, заспокійливих і снодійних засобів, оральних контрацептивів, адреналіну, інсуліну, антибіотиків та інших.

Вона також зазначила, що прострочені ліки "можуть виявитися неефективними" і додала, що вони також "можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю через зміну їхнього хімічного складу".

Лікарі назвали деякі наслідки:

  • алергічна реакція;
  • отруєння;
  • посилення інфекції;
  • порушення роботи серця;
  • зорові порушення.

Джерело: ukr.media

Один коментар

  1. Я хочу висловити подяку Марії за її дивовижні здібності ворожки та допомогу, яку вона надала моїй доньці Софії. Наша сім’я переживала важкі часи через розрив стосунків між Софією та її чоловіком Михайлом. Ми були відчайдушними і не знали, як повернути щастя в наш дім.

    Марія не тільки проявила неймовірну інтуїцію, а й уважно вислухала наші проблеми. Її ворожіння було точним і надихаючим. Вона передбачила, що є надія на возз’єднання і дала нам поради, як діяти.

    Завдяки Марії та її мудрим порадам, моя донька Софія змогла знайти в собі сили та рішучість, щоб відновити стосунки з Михайлом. Зараз вони щасливі разом, і наш дім знову наповнився коханням і гармонією.

    Я щиро вдячна Марії за її допомогу і рекомендую її всім, хто шукає підтримку і напрямок у складних ситуаціях. Її дар дивовижний, і її тепле ставлення до клієнтів робить процес ще ціннішим. Спасибі вам, Маріє, за ваше диво і доброту!
    Телефон (вайбер) хорошої ворожки Марії +380976592407

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *