Яка користь і шкода зубної пасти з фтором

Вважається, що паста з фтором вкрай корисна для здоров'я порожнини рота. В будь-якому магазині, у будь-якій аптеці можна знайти подібний засіб для чищення зубів, інформує Ukr.Media. Але чи така вона корисна, як належить? Що буде, якщо кожен день використовувати таку зубну пасту?

Користь зубної пасти з фтором

Фтор — це природний мінерал, що міститься в багатьох водних джерелах. Приміром, в Америці його додають у всі системи водопостачання. Фторування води, як показали дослідження, допомагає знизити ризик розвитку карієсу у дорослих і дітей на 25 відсотків. Чим не користь фтору?

Також фтор, доданий в зубну пасту, здатний зміцнити емаль. З його допомогою зуби стають міцнішими та захищені від карієсу. За словами Едмонда Хьюлетта, професора відновної стоматології з Лос-Анджелесу, фтор — єдиний засіб з доведеною ефективністю та користю для зубів за останні 70 років.

Шкода фтору

Є також багато противників фтору в зубній пасті, які вважають, що це шкідливий продукт. Їх головний аргумент — це неорганічне з'єднання, яке при попаданні в організм приносить йому шкоду.

Фтор, що знаходиться в системі водопостачання, насправді може зміцнити зуби, але при цьому дійсно завдає шкоди організму. Він проходить через весь кровотік, потрапляє в мозок і плаценту. 50 відсотків виводиться організмом, а інші надходять у зуби, кістки та суглоби.

Стоматолог з Флориди, Бруно Шарп, вважає, що фтор — це нейротоксин, який накопичується в організмі. Такої ж думки дотримуються стоматологи з клініки Майо. І попереджають, що при надмірному використанні фтору в зубній пасті можуть настати небезпечні наслідки для здоров'я. Але не повідомляють, які саме.

Яку зубну пасту взяти?

Відповідно, виникає питання — яку зубну пасту краще вибрати: з фтором або без нього? При купівлі пам'ятайте, що фтор в зубній пасті приносить користі більше, ніж шкоди. Його вміст такий малий, що не може надати токсичної дії, якщо пасту, звичайно, не ковтати та не вживати спеціально. У визначеній дозі фтор в зубній пасті абсолютно безпечний.

Особливо ефективно використовувати зубну пасту з фтором тим, у кого підвищений ризик розвитку карієсу. Тобто люди, які регулярно споживають цукерки, газовані напої, солодощі. А при дотриманні загальних рекомендацій по збереженню здоров'я зубів і порожнини рота такого ризику не буде, тому цілком логічно, що підійде навіть паста без фтору.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *