На що хворіють стюардеси — розповідаємо про цілий букет недуг

Романтична професія стюардеси вабить багатьох дівчат. Красива форма, небо, інші міста і країни, нові знайомства, Іноземні мови, подорожі, нескладні, здавалося б, обов'язки… У бортпровідники охоче йдуть і юнаки, які, можливо, не реалізували свою мрію стати льотчиками, інформує Ukr.Media.

Але за зовнішньою привабливістю криються досить неприємні подробиці, які могли б змусити відмовитися від вибору такої професії багатьох стюардес, якби вони знали про подібні "підводні камені" заздалегідь.

Онкологічні захворювання

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско провели ряд досліджень за участю 270 тисяч добровольців з числа стюардес і стюардів та з'ясували, що у представників цієї професії у два з гаком рази вище ризик захворіти на онкологічні захворювання, зокрема меланомою, яка є найнебезпечнішим видом раку. Причина проста: при регулярному знаходженні людини на висоті його організм піддається ультрафіолетовому і космічному випромінюванню. Смертність у результаті цих захворювань дуже висока, а меланома взагалі дуже погано піддається лікуванню. У стюардес частіше діагностується розвиток раку молочних залоз.

Крім опромінення, провокуючим фактором є і відсутність нормованого робочого дня, нічні зміни, змінний графік роботи, часте перебування в умовах штучного освітлення, яке значно знижує вироблення необхідного людині гормону мелатоніну. Медики встановили, що щорічне опромінення стюардес і бортпровідників у півтора раза перевищує опромінення, якому за той же період піддаються працівники ядерної галузі!

Суїциди, алкоголізм і психічні захворювання

Учені з нейрофізіологічної лабораторії Вашингтонського університету встановили, що ризик суїцидів і психічних розладів у персоналу, що обслуговує авіапасажирів, перевищує аналогічні показники "земних" професій у півтора-два рази. У два з половиною рази частіше у стюардів спостерігається алкоголізм з тяжкими наслідками, аж до летального результату. Причини — постійні тривожні стани, виникнення конфліктних ситуацій на борту літака в умовах замкнутого простору, регулярна зміна часових і кліматичних поясів.

Втрата слуху

Співробітники російського Центру оториноларингології застерігають: постійний вплив шуму руйнує слух стюардів, які постійно знаходяться в критичних умовах за цим показником. При зльоті літака шум його моторів досягає значення в 60-65 децибел, під час польоту — до 85 децибелів, під час посадки — 75-80 децибел. Це ті значення, які вважаються дуже небезпечними, якщо тривають протягом 8 годин — що і відбувається найчастіше в роботі бортпровідників.

Порушення опорно-рухових функцій і захворювання кістково-м'язової системи

Постійне перебування на висоті, повторювані однотипні руху, перепад атмосферного тиску викликає у стюардес часті болі в суглобах, м'язах і призводять до раннього остеохондрозу, болях у м'язах, сколіозу, головних болів, звуження судин.

Репродуктивні проблеми

Дослідження клінічної лабораторії Інституту репродукції у Флориді показали, що проблеми зачаття, виношування дитини і народження здорового малюка в два-три рази частіше виявляються у стюардес і пов'язані майже в 70 відсотках випадків з особливостями і Умовами їх роботи. Порушений режим дня викликає нерегулярність менструального циклу, збій овуляції, складності при перебігу вагітності, викидні на ранніх термінах.

Порушення сну

Немає нічого дивного, на жаль, що при збитому режимі дня у бортпровідників дуже часто виявляються проблеми зі сном. Медикаментозне лікування не робить належного впливу, оскільки при поверненні до роботи проблеми повертаються. І чим довше такі порушення впливають на здоров'я людини, тим важче впоратися з їх наслідками навіть після відходу з такої роботи.

Інфекційні захворювання

Ризик заразитися якоюсь інфекцією у бортпровідників вище в 4-5 разів, ніж у людини, що працює на землі, навіть якщо його оточує великий колектив, де часто хтось хворіє. Поширення вірусів в умовах закритого приміщення, яким є салон літака, постійний контакт із пасажирами, неякісна дезінфекція салону і відсутність можливості провітрити робоче місце під час польоту призводить до багатьох захворювань, що передаються контактним способом або повітряно-крапельним шляхом.

Крім того, відсутність режиму харчування і збалансованого раціону викликає у стюардес і стюардів часті гастрити, виразку шлунка, розлад травної системи. Нерідко зустрічається порушення кровообігу, розвиток геморою, а бортпровідники чоловічої статі схильні до ризику запалення простати.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *