Як вітамін D робить з нас суперменів

Відсутність сонячних променів може означати для багатьох людей виникнення дефіциту вітаміну D, що напевно викличе цілий ряд проблем зі здоров'ям. Але внести в свій раціон багаті цим вітаміном продукти стоїть практично кожній людині: вчені з'ясували, що саме вітамін D може перетворити вас в самого справжнього супермена, інформує Ukr.Media.

Що це таке

Насправді, вітамін D не схожий на всі інші вітаміни. Медики схильні вважати його швидше стероїдним гормоном, оскільки він синтезується і переробляється організмом так само, як і статеві гормони. До того ж, вітамін D — це ціла група речовин: холекальциферол, який синтезується на шкірі тільки під впливом сонячних променів та ергокальциферол, отримати який можна з їжі.

Попередні дослідження

На цьому тижні були опубліковані підсумкові дані дослідження американських учених. Вони довели, що підвищена доза вітаміну D може не тільки знизити ризик серцево-судинних захворювань, але і допоможе тренуватися з великим результатом — знижуючи в той же час, загальну втому організму. Ось чому вітамін D називають «продуктом супермена»: постійний прийом його з їжею може значно підвищити загальну працездатність людини.

Дефіцит вітаміну D

Деякі дані свідчать, що дефіцит вітаміну D можуть відчувати до мільярда жителів землі. Тривалий недолік цього вітаміну може підвищити небезпеку виникнення ракових пухлин. Також, у людини знижується імунітет і підвищується ризик серцево-судинних захворювань.

Корисні продукти

Великі проблеми з нестачею вітаміну D можуть відчувати вегетаріанці, оскільки він міститься в продуктах тваринного походження. Сир, печінка, жирна риба і яйця — найкраще джерело вітаміну D. Включіть в основний раціон хоча б один з цих продуктів, щоб не зіткнутися з нестачею цього важливого гормону.

Фізичні навантаження

Після проведення випробувань, стало зрозуміло, як саме вітамін D сприяє збільшенню навантажень, які може подолати людина. Цей вітамін знижує вироблення організмом кортизолу, звужує судини і не дає, тим самим, наситити киснем окремі органи.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *