6 переваг зародків пшениці: від стимуляції імунної системи до поліпшення здоров’я м’язів

Що таке зародки пшениці?

Зародок пшениці – це частина зерна, яка відповідає за репродукцію рослини. Пшеничне зерно складається з 3 частин: зовнішня оболонка, крохмалистий ендосперм (він використовується для виробництва борошна) і зародок пшениці (частина, що відповідає за репродукцію). Іншими словами, зародок пшениці несе відповідальність за новий здоровий організм, саме тому він містить велику кількість корисних живильних речовин, інформує Ukr.Media.

Протягом багатьох років пшениця при обробці очищалася від зародків і висівок з метою збільшення терміну зберігання продуктів. Однак виявилося, що зародки пшениці несуть користь для здоров'я, саме тому багато людей почали додавати їх в свій раціон.

Сьогодні зародки пшениці додаються до деяких злакових культур. Також вони використовуються в якості начинки для йогурту, морозива, різних салатів і фруктових пирогів. Зародки пшениці доступні в рідкій формі та у вигляді капсул.

Джерело поживних речовин

Незважаючи на свій маленький розмір, зародки пшениці володіють винятковою поживною цінністю. Вони є відмінним джерелом білка, клітковини і корисних жирів. Також зародки пшениці містять необхідні для нормальної життєдіяльності вітаміни В, Е і фолієву кислоту. Ще одна відмітна особливість – високий вміст кальцію, цинку, калію, селену і фосфору.

Стимуляція імунної системи

Зародки пшениці багаті антиоксидантами, які допомагають боротися з вільними радикалами і знижують ймовірність виникнення захворювань. Деякі дослідження показують, що саме натуральні джерела антиоксидантів є кращим методом профілактики хвороб. Таким чином, паростки пшениці – це відмінний спосіб стимуляції імунітету.

Забезпечення здоров'я серцево-судинної системи

Дослідження продемонстрували, що регулярне споживання пшеничних паростків і цільнозернової пшениці знижує ймовірність виникнення ішемічної хвороби серця. Більш того, ці продукти зміцнюють здоров'я серця і судин. Зародки пшениці зменшують рівень холестерину, тим самим знижуючи ймовірність виникнення інсульту.

Антивікові властивості

Зародки пшениці багаті вітамінами та поживними речовинами, завдяки чому вони володіють вираженим антивіковим ефектом. Використання їх в якості дієтичної добавки може поліпшити стан шкіри і допомагає боротися з випаданням волосся.

Поліпшення клітинного метаболізму

Паростки пшениці багаті вітамінами групи В, яка включає в себе велику кількість корисних речовин. Зародки пшениці відрізняються високим вмістом фолатів, ніацину та тіаміну. Ці речовини відіграють ключову роль у реакціях клітинного метаболізму. Нормально функціонуючий обмін речовин дає нам більше енергії, забезпечує нормальну масу тіла, витривалість і концентрацію.

Поліпшення здоров'я м'язів

Паростки пшениці – це відмінне джерело білка, який необхідний для підтримки здорових м'язів. Протеїн допомагає відновлювати пошкоджені тканини і контролювати енергетичний баланс.

Побічні ефекти зародків пшениці

Якщо ви страждаєте глютеновою ентеропатією або алергією на глютен, не варто споживати зародки пшениці, оскільки вони містять цю речовину. У цій ситуації ви можете завдати шкоди своєму здоров'ю. Людям, які дотримуються низкоуглеводной дієти, рекомендується контролювати розмір порцій продукту, оскільки одна чашка зародків пшениці містить близько 60 грамів вуглеводів. У деяких людей екстракт зародків пшениці може викликати діарею, запаморочення, нудоту і метеоризм.

Проконсультуйтеся з лікарем перед введенням зародків пшениці в свій раціон харчування.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *