Як часто потрібно митися насправді?

Ми звикли до того, що душ є такою ж невід'ємною частиною щоденних гігієнічних процедур, як чищення зубів або умивання обличчя. Але що ж обумовлює нашу звичку митися кожен день – турбота про здоров'я, любов до водних процедур або соціальні норми, що вимагають подібної поведінки?

Щоденний душ – необхідність чи шкоди для здоров'я?

Насправді, якщо ви не займаєтеся важкою фізичною працею і не відвідуєте спортзал кожен день, то через день ви просто не встигнете забруднитися або запотіти настільки, щоб вам було потрібно миття з мочалкою та милом. Згідно з дослідженнями, проведеними в Колумбійському Університеті д-ром Е. Ларсон, часте миття сушить шкіру, позбавляючи її захисного жирового шару. Крім того, мило і гелі для душу (особливо ті, що містять у своєму складі антибактеріальні компоненти, такі як триклозан) знищують корисні бактерії, що відповідають за місцевий імунітет шкіри. В результаті підвищується ризик розвитку шкірних захворювань, таких як екзема, дерматит і акне, інформує Ukr.Media.

Хочеться відзначити, що завдає шкоди шкірі саме щоденне використання різних миючих засобів, таких як мило або гель для душу. Ми звикли до того, що нам не достатньо однієї води і мочалки, щоб помитися і відчути себе чистими. Однак це – не більш ніж міф, нав'язаний, насамперед, маркетинговими компаніями з продажу засобів для душу. Так, іноді нам потрібно старе добре мило або ж ароматний гель для душу, щоб змити з себе піт і бруд, але в них немає щоденної необхідності. Крім того, в рекламі гелів для душу, шампунів і навіть зубної пасти, актори навмисно використовують набагато більше продукту, ніж це необхідно, щоб симулюватм споживачів швидше витрачати ці засоби і купувати нові.

Як часто потрібно митися насправді?

Якщо говорити про це з медичної точки зору (ігноруючи соціальні норми і зовнішній вигляд), то більшості дорослим людям достатньо приймати душ або ванну 1-2 рази в тиждень. Але – за умови щоденного миття тих частин тіла, де сальні залози працюють найбільш активно (обличчя, пахви, стопи і інтимні зони) і щоденної зміни білизни.

Однак наука наукою, але є ще й життя. І в житті багато людей в силу різних причин звикли приймати душ щодня. Хтось любить відчуття свіжості і чистоти після душу, комусь душ замінює чашку кави вранці або допомагає розслабитися після важкого робочого дня. Вони повинні відмовлятися від своєї звички? Звичайно ж ні!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *