Харчові продукти для нормалізації травлення

Якщо ви часто мучитеся зі шлунком — ще не означає, що цю проблему вирішити складно і дорого. Достатньо невеликої зміни раціону, яка допоможе виробляти більше корисних мікробів, які допомагають розщеплювати і перетравлювати вашу їжу. Ми зібрали кілька способів впоратися з запаленнями в шлунку без допомоги пігулок, інформує Ukr.Media.

Зелений чай

У 2019 в журналі Science Focus було опубліковано нове дослідження, яке підтверджує наші знання про зелений чай. Поліфеноли, що містяться в зеленому чаї, є своєрідним паливом для корисних мікробів у нашому шлунку. Найбільше їх міститься в зеленому чаї, горіхах, насіннях і оливковій олії, так що якщо хочете стимулювати свій метаболізм — вибирайте саме ці продукти.

Цільнозернові

Не варто боятися вуглеводів: дослідження, проведене в 2017 році, показало, що для здорового кишкового мікробіома краще споживати цільнозернову їжу, а не рафіновані зерна. Всього шість тижнів споживання і стан корисних мікробів у вашому шлунку буде покращено. Віддавайте перевагу продуктам з білої муки, коричневого рису, булгуру, гречки та ячменю, щоб спробувати ефект на собі.

Стійкий крохмаль

Останні аналізи підтверджують, що продукти з так званою стійкістю крохмалю довше розпадаються в тонкій кишці і стають джерелом клітковини для мікробів. Це дуже корисно для здоров'я кишок, так що вчені рекомендують вживати більше картоплі, бананів і бобових для того, щоб не відчувати проблем з травленням.

Тренування

Вчені припускають, що підвищення частоти серцевих скорочень і поліпшення загального стану серцево-судинної системи може бути хорошим способом підтримки здорового кишкового мікробіома або відновлення пошкодженого. Помітили це практично випадково: у дослідженні жінок, які пережили рак молочної залози. Він негативно впливає на мікробне різноманіття кишечника, але чим краще була серцева система у жінки, тим вищими були показники. Для того щоб досягти подібного ефекту, вам не потрібно отримувати серйозну хворобу — досить регулярно тренуватися для стимулювання свого кровообігу.

Цинк-карнозин

Цинк-карнозин зазвичай вживають у формі добавки, що продається в аптеках і магазинах здорової їжі, або отримують з великої кількості м'яса. Дослідження, проведене у 2016 році, рекомендувало цинк-карнозин для олімпійських атлетів на підставі того, що слизова оболонка кишечника виглядає більш пористою у людей, які виконують дуже інтенсивні вправи. Якщо у вас часто бувають підвищені навантаження — цю ймовірність варто перевірити разом з вашим гастроентерологом.

Нові фрукти і овочі

Ще один простий спосіб поліпшити своє травлення — почати пробувати незнайомі вам фрукти і овочі, які ви зазвичай минаєте стороною в магазині.

В журналі Science Focus було опубліковано дослідження, яке показало, що жителі Танзанії володіють найширшим діапазоном мікробіом у світі — на 40% вище, ніж у середньостатистичного жителя США. У рік жителі Танзанії з'їдають близько 600 видів рослин і тварин, а їх раціон сильно відрізняється від сезону до сезону. Для порівняння: жителі Європи можуть їсти не більше 50 видів продуктів на рік. Харчування різноманітною їжею — абсолютно нова концепція, яка не відповідає звичним правилам їсти те, що знайоме. Якщо ви віддаєте перевагу рибі — шукайте нові види, якщо любите фруктові салати — пошукайте екзотичних інгредієнтів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *