​Чому лікарі не рекомендують пити холодне молоко

Молоко — необхідний і корисний для організму людини продукт харчування. На його харчову цінність, швидкість переробки та засвоюваність безпосередньо впливає температура при вживанні. Найкориснішим вважається парне молоко, інформує Ukr.Media.

Продукт (крім сприятливої ​​температури) наділений такими перевагами:

  • має бактерицидні властивості (протягом години);
  • насичене величезною кількістю вітамінів та мікроелементів (при порушенні умов зберігання кількість вітамінів значно знижується);
  • у складі присутні імунні тіла;
  • легко переробляється та засвоюється ШКТ.

Чи правда те, що температура молока впливає на стан здоров'я людини, і чому не можна пити холодне молоко можна з'ясувати, вивчивши травні процеси організму.

Що відбувається з молоком в організмі людини

Після потрапляння до шлунка на будь-який продукт впливає шлунковий сік. Змішування молока та шлункового соку сприяє звурдженню молока (випадання пластівців білка та молочного жиру). На швидкість процесу створення впливає кислотність шлунку.

При підвищеній кислотності цей процес відбувається інтенсивніше, знижується кислотність, слабшають болючі відчуття при виразкових захворюваннях. У таких ситуаціях рекомендована температура молока становить 35-40 градусів. У людей з низькою кислотністю звурдження не відбувається і в кишечник продукт надходить у первісному вигляді. У цій ситуації молоко не рекомендується за будь-якої температури.

Багато релігійних вчень забороняють вживати молоко одночасно з іншими продуктами і це виправдано. За звурдженням слідує поділ продукту на сирні пластівці і сироватку.
Якщо молоко вживалося з іншими продуктами або після їди, сирні згустки обволікають їжу щільним шаром, який важко перетравлюється, створюючи перешкоду з білкового шару між їжею та шлунковим соком, що ускладнює процес перетравлення їжі.

Спочатку перетравлюється білковий шар, а потім відновлюється переробка решти їжі. Дієтологи рекомендують витримувати проміжок за пів години між прийманням їжі та вживанням молока. Найкорисніше пити молоко натщесерце малими ковтками.

Чому не можна пити холодне молоко

  • Висновки медиків однозначні — пити холодне молоко не рекомендується. Потрапляючи в організм, охолоджений продукт перетворюється на важку липку субстанцію, що осідає на стінках шлунково-кишкового тракту, яка перетворюється на токсин, що несприятливо для здоров'я людини. У деяких людей чашка молока з холодильника здатна викликати діарею та нетравлення шлунку.
  • Для перетравлення холодного молока потрібна величезна кількість енергії. Після процесу звурдження сироватка відокремлюється і швидко вбирається в кров, а холодний сирний згусток тривалий час перебуває в шлунку не перетравленим, викликаючи різні порушення в роботі ШКТ.
  • Крім порушень процесів травлення, холодне молоко часто викликає простудні захворювання (найчастіше — ангіну). Це пояснюється високою теплоємністю молочного жиру, який охолоджує носоглотку набагато інтенсивніше, ніж інші прохолодні напої.

Вживати тепле молоко можна в будь-якому віці без шкоди для здоров'я (чого не можна сказати про холодний продукт). Виняток становить заборона на молоко при деяких захворюваннях (знижена кислотність шлунка, непереносимість лактози, алергії тощо). Потрібно лише правильно підібрати температуру.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *