Чи можна чистити зуби без зубної пасти дорослій людині, які є альтернативні способи

дорослій людині, які є альтернативні способи />

У продажі є багато різних зубних паст, які допоможуть відбілити емаль, захистити від карієсу і заспокоїти чутливі ясна. Але чи можна чистити зуби дорослим людям без пасти і які є альтернативи їй, про це мало хто знає, інформує Ukr.Media.

Чи можна чистити зуби без пасти

Набагато простіше змочити зубну щітку водою і почистити зуби. Вона — то впорається з будь-якими забрудненнями, але особливого ефекту від цього не варто чекати. Вся річ у тім, що в складі зубної пасти є спеціальні речовини, які не тільки очистять емаль, але і забезпечать захист.

У пасті є ремінералізуючі компоненти і кальцій, що дозволяють відновити зубну емаль. Антисептики, що містяться в її складі, володіють ще й антибактеріальними властивостями. Якщо чистити зуби без пасти, то толку від цього ніякого не буде.

Чим можна замінити зубну пасту

Крім зубної пасти, є ще й інші засоби, які можна застосовувати або одноразово, або на постійній основі.

Зубний порошок

Дехто вважає, що зубну пасту можна замінити зубним порошком. Але регулярно ним користуватися небажано, тому що він занадто абразивний і жорсткий. Через це може швидко стиратися зубна емаль. Особливо не рекомендується користуватися порошком людям, у яких висока чутливість зубів, інакше вона стане ще більш вираженою.

З точки зору гігієни, це теж не зовсім хороший варіант, адже в порошок можуть занурювати щітку відразу кілька членів сім'ї. Через це він стає нестерильним.

Жувальні таблетки

Замінити пасту один раз допоможуть жувальні гумки, особливо це зручно в поїздці або поході. Склад такої жуйки схожий із зубною пастою, але тільки має більш тверду консистенцію. Її можна назвати сухим аналогом зубної пасти.

Засоби на основі кокосової олії

Існують спеціальні засоби на основі кокосової олії для чищення зубів і полоскань. З точки зору гігієни, кокосова олія виконує ту ж саму роль, що і зубна паста. У ній не містяться абразивні речовини, при цьому у неї висока в'язкість олії і є спеціальні мікроелементи, які виконують роль антисептика.

Згідно зі словами лікарів-стоматологів, цей спосіб очищення є найкращим з усіх.

Ополіскувачі для порожнини рота

Очистити зуби можна і за допомогою ополіскувачів для рота або спеціальних гігієнічних пінок. Такий спосіб є альтернативним, але тільки для одноразового застосування. До нього можна вдаватися в тому разі, якщо зовсім нічим чистити зуби і немає іншої заміни.

Гігієнічна пінка не принесе шкоди, а її головним плюсом є відсутність абразивних компонентів та інших шкідливих речовин. Разом із цим в ній є фториди, кальцій і рослинні компоненти, які знімають запалення.

Харчова сода

У рідкісних випадках, коли вдома немає зубної пасти і її замінників, можна скористатися содою. Це м'який абразив, який дозволить легко видалити не тільки зубний наліт, але і бактерії. Її можна посипати на вологу зубну щітку і почистити зуби. Хоч вона і не така хороша, як паста, але зможе освіжити їх і запобіжить появі нальоту.

Овочі

Очистити зуби також допоможуть багаті на клітковину овочі. Можна взяти трохи моркви, яблука або селери. Вони допоможуть очистити ясна і зняти наліт. Але цей спосіб не допоможе освіжити подих.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *