Застуда на губах: як і чим правильно лікувати

Але далеко не у всіх організм працює так добре, тому близько 40% дорослих жителів США стикалися з повторним герпесом, інформує UkrMedia.

Що ж це таке?

Це маленькі, болючі, наповнені рідиною пухирі, що переходять у виразки, які з'являються на слизових оболонках. Процес може бути болючим і зазвичай триває кілька днів. Так, незважаючи на безневинну народну назву "застуда на губі", не варто звинувачувати в усьому ті ж віруси, через які ви кашляєте і чхаєте. Застуди на губах виникають через зараження вірусом простого герпесу. Тому запам'ятайте, застуда на губі і герпес на губі – одне й те ж.

Коли з'являється?

Є два типи вірусів герпесу: HSV-1 зазвичай викликає інфекції рота, шиї, обличчя, очей і ЦНС, в той час як HSV-2 вражає генітальні зони. Вірусом HSV-1 можна заразитися під час поцілунку з людиною, у якого загострений герпес, або ж від використання однієї і тієї ж вилки/ложки, рушника. Нерідко вірус HSV-1 знаходять разом із HSV-2 при обстеженні виділень із сечостатевої системи, також вірус HSV-2 буває на слизових рота і на губах, коли причиною тому послужив оральний секс.

Вірус герпесу не усувається з організму, а персистує в нервових гангліях, тому при певних обставинах можуть бути рецидиви. У яких саме випадках це відбувається:

  • якщо ви хворі на грип або будь-яку іншу простудну інфекцію;
  • якщо ви забагато часу провели на сонці і обвітрили обличчя;
  • якщо у вас стрес;
  • якщо у вас відбуваються зміни в імунній системі;
  • якщо у вас гормональні зміни (наприклад, менструація);
  • якщо у вас травми шкіри (екземи).

Симптоми

Можна виділити кілька етапів.

Поколювання і свербіння. У цей період губа може свербіти, злегка набухати, поколювати. Цей етап триває приблизно 1 день.

Пухир. Невеликі заповнені рідиною пухирці зазвичай з'являються у місцях, де губа зустрічається зі шкірою обличчя. На цьому етапі пухир все ще може приносити больові відчуття і дискомфорт.

Кірка. Маленькі пухирці поступово зливаються і лопаються, залишаючи дрібні відкриті ранки, які виділяють рідину, а вона створює кірки. Цей етап поступово веде до одужання.

Як вилікувати?

Достатньо протягом 24-48 годин звернутися до лікаря, щоб підібрати адекватну дозу противірусного препарату і отримати мазь з ацикловіром.

Що ж стосується народної медицини, то ці засоби категорично не варто використовувати. Вони, як правило, провокують опік слизової оболонки, внаслідок якого утворюється кірочка, а через неї діючі речовини з мазі не проникають, що ускладнює процес лікування. Якщо вже обпалили рану якимось народним засобом і скоринки стягнули губу так, що неможливо відкрити рота, потрібно скористатися пом'якшувальним засобом. Радимо гель алое віра, так як ця рослина має ще й протизапальні властивості.

Бережіть своє здоров'я і вчасно звертайтеся до лікарів!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *