У кропивницькому онкоцентрі планують підвищити ефективність променевої терапії для пацієнтів (ФОТО)

Обласний клінічний онкологічний центр – за крок від запуску гамма-терапевтичного апарату TERABALT.

КНП “Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради” завершив встановлення гамма-терапевтичного апарату TERABALT та отримав з-за кордону джерело іонізуючого випромінювання Co-60 для цього апарату. Нині тривають навчання персоналу і підготовчі роботи до запуску обладнання, повідомили в обласній раді.

Завдяки колегіальному депутатському рішенню онкоцентр за 48 мільйонів гривень придбав новий гамма-терапевтичний апарат (TERABALT, виробництва чеської фірми «UJP PRAHA a.s.») та спеціальну коліматорну насадку. Комплекс «TERABALT + насадка» дозволить підвищити ефективність променевої терапії для пацієнтів.

За словами медичного директора обласного клінічного онкологічного центру Ігоря Макарука, наразі TERABALT уже змонтовано та підготовлено для введення в експлуатацію. Заклад отримав від чеського постачальника джерело іонізуючого випромінювання та встановив джерело до гамма-терапевтичного апарату. Вартість джерела Co-60 становить 21 мільйон гривень, 13 із яких виділили з обласного бюджету.

Триває навчання персоналу обласного клінічного онкологічного центру, яке здійснюють фахівці компанії «UJP PRAHA a.s.». Навчаються шість променевих терапевтів, два інженери-фізики і шість лаборантів. Така кількість фахівців потрібна для того, щоб забезпечити безперервну роботу TERABALTу зранку до вечора. Апарат має пропускну здатність 100 пацієнтів на день, і обласний онкоцентр налаштований використовувати можливості обладнання максимально.

Для остаточного запуску обладнання в роботу залишилось дочекатися дозвільних документів від Державної інспекції ядерного регулювання. За словами Ігоря Макарука, онкоцентр очікує отримати їх протягом найближчих одного-двох місяців.

Разом із тим, у лікарні тривають будівельні роботи щодо облаштування бункеру для встановлення іншого обладнання для променевої терапії – лінійного прискорювача. Сам лінійний прискорювач КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» отримав від МОЗ у межах урядової програми, але медичний заклад мав винайти кошти на капітальний ремонт спеціалізованих приміщень і демонтаж старого ГТА. Частково (понад 15 мільйонів гривень) будівельні роботи з облаштування бункеру під лінійний прискорювач було профінансовано з обласного бюджету.

Довідково: КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» планує використовувати чотири різні апарати променевої терапії: апарат близькофокусної рентгенотерапії, апарат для порожнинної терапії, лінійний прискорювач та гамма-терапевтичний апарат TERABALT. Це допоможе лікувати більшу, ніж на даний час, кількість пацієнтів, застосовуючи сучасніші та безпечніші методи.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *