У Кропивницькому дитина та її батьки постраждали від інфікованих кліщів (ВІДЕО)

Троє членів родини з Кропивницького занедужали на хворобу Лайма, яку переносять інфіковані кліщі.

Симптоми цієї недуги: головний біль, підвищення температури, втома, може з’явитися червона пляма, розповіла Суспільному головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Дарія Желіба, її чоловік та 5-річна донька занедужала на хворобу Лайма минулого тижня. Жінка на собі жодного кліща не знайшла.

Місяць тому кліщ укусив чоловіка.

“Ми зняли його, для мене це не було проблемою, тому що я багато разів це робила. На місці укусу взагалі нічого не було. Але через два тижні у нього почала набрякати нога, потім вона почервоніла і на місці укусу з’явилась велика пляма. Ми пішли здати аналіз. У чоловіка підтвердився бореліоз і у мене також. Можливо він мене вкусив за волосся”, – розповіла потерпіла.

Два тижні тому кліща знайшла у 5-річної доньки.

“Наступного дня вона стала дуже млява, однак на місці укусу нічого не було. Коли донька здала аналіз, у неї також підтвердився бореліоз. Виявилося, що він був ще три місяці тому, ми тоді не помітили цього кліща і її організм зміг сам упоратися з недугою”.

Тепер родина проходить лікування антибіотиками. Це основний метод, який призначають, залежно від стадії захворювання, може тривати від тижня до трьох, сказала головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

“Кліщі є переносниками збудників інфекційних хвороб таких, як кліщовий бореліоз або хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт та ще майже 150 інфекційних захворювань. Під час укусу він виділяє анестезуючу рідину, яка робить його практично безболісним. Ця хвороба може вражати всі органи і системи, такі як кістки, суглоби, шкіру, серцево-судинну систему, нервову. Невчасне виявлення і антибіотиколікування призводить до переходу цієї хвороби у хронічну форму”, – зазначила Надія Оперчук.

За її інформацією, щороку захворюваність на Лайма зростає. У 2021 році на Кіровоградщині зафіксували 61 випадок, торік – 98, серед них –  восьмеро дітей.

“За шість місяців 2025 року маємо 32 випадки. Якщо за минулий рік ми провели 1517 досліджень кліщів і у 10% вони були інфіковані. То з початку цього року ми провели дослідження 1297 кліщів, з яких 15,7% інфіковані збудниками хвороби Лайма”,– зауважила Надія Оперчук.

Вона радить, після того, як знайшли кліща на тілі, віддати його на дослідження у центр контролю і профілактики хвороб.

Деталі – у сюжеті Суспільного.

Читайте також: На Кіровоградщині зростає кількість випадків захворювання на хворобу Лайма

Фахівці Кіровоградського ОЦКПХ знайшли в зелених зонах 305 кліщів, із них 61 – інфікованого 

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *