У чому полягають переваги вівсяного молока

Кілька років тому рослинне молоко було відмінною альтернативою звичайному для веганів і людей, які не переносять лактозу. Але завдяки смаковим якостям і корисним властивостям горіхове, соєве і вівсяне молоко швидко завоювали популярність серед адептів здорового способу життя. Особлива увага зараз прикута до вівсяного молока: віднедавна його можна знайти у більшості супермаркетів і кав'ярень. Ми розібралися, чи варто замінювати коров'яче молоко на вівсяне, інформує Ukr.Media.

Часи, коли коров'яче молоко можна було назвати ідеальним джерелом кальцію для організму, давно позаду. Дедалі більше людей відмовляються від нього на користь рослинних альтернатив, і для цього існує ряд причин. По-перше, кальцій, який міститься у звичайному молоці, не засвоюється у організмі людини настільки ж добре, як кальцій з рослинних напоїв. По-друге, багато людей страждають на непереносимість лактози, і вживання звичайного молока викликає у них проблеми з шлунково-кишковим трактом, а також підсилює шкірні запалення.

Вівсяне ж молоко чудово засвоюється організмом, забезпечує його усіма необхідними речовинами, серед яких білок (з однієї порції вівсяного молока можна отримати до 4-5 г), клітковина, вітаміни групи B, залізо, кальцій, фосфор і кремній. Цей напій часто рекомендують тим, хто займається спортом, щоб наростити м'язову масу, і дітям, які активно зростають. Також вівсяне молоко можна радити людям з підвищеним рівнем холестерину, оскільки цей вид молока містить вітаміни групи B, які сприяють видаленню холестеринових бляшок. Крім цього, його визнають відмінним антиоксидантом! І, звичайно ж, таке альтернативне молоко є ідеальним для схуднення, оскільки сприяє нормалізації обміну речовин і має низьку калорійність.

Що це таке

Вівсяне молоко — це продукт на основі вівсяних пластівців або зерна вівса і простої води. Деякі виробники додають у напій трохи соняшникової олії, солі і вітамінів. Під час виробництва у воді залишається велика частина поживних речовин з вівса. Напій особливо підійде людям з чутливим шлунком, оскільки має обволікаючі властивості.

Переваги рослинного молока

Дієтологи розповідають, що причина зростання популярності рослинного молока у тому, що дедалі більша кількість людей відмовляється від продуктів тваринного походження.

Адепти clean eating полюбляють вівсяне молоко за те, що воно абсорбується набагато простіше, ніж горіхи, тому у ньому відносно велика кількість таких речовин, як бета-глюкан, білок, амінокислоти, ліпідні і крохмальні компоненти, отже, воно приносить користь організму.

Дерматологи теж висловлюються на користь рослинного молока і не вітають у щоденному раціоні коров'яче. Дослідники нещодавно встановили, що щоденний молочний допінг збільшує сальні залози, сприяє запальним процесам у організмі, стимулює ризик розвитку діабету, деменції.

Дерматологи впевнені, що коров'яче молоко містить сигнальні системи, які запускають процеси росту людини і тварини, і у зрілому віці вживати молоко у великій кількості шкідливо. Вони також вважають, що молочні продукти є причиною акне, через яке страждає сучасне покоління любителів латте-маккіато.

Згідно з останніми даними, разом зі свіжим коров'ячим молоком ми споживаємо близько 245 коров'ячих нейротрансмітерів, які можуть впливати на більш ніж 11 000 генів людини. Згідно з нещодавніми дослідженнями, ці маніпуляції загрожують надмірним зростанням тканин, підвищеним ризиком розвитку раку і діабету, прискоренням процесу старішання і набором зайвої ваги. Навіть якщо молоко пастеризувати, у ньому все одно ще залишається значна кількість біоактивних мікрочастинок РНК.

Щоб хоч трохи виправдати молоко, слід зауважити, що деякі наукові дослідження свідчать і про корисні для здоров'я властивості цього напою: це гарне джерело кальцію і білка. Зараз дозволеним вважається вживання молока у кількості не більше 200 мл на день для дорослих і до 500 мл для дітей, які зростають.

У любителів молока є корисна для здоров'я альтернатива: перемикнутися на вівсяне, мигдальне, рисове, кокосове або соєве молоко. Варто додати, що, на думку вчених, ферментовані молочні продукти здебільшого не є небезпечними: йогурти і кефір містять багато живих організмів, які корисні для нашого кишківника, і набагато менше молочного цукру.

Кому підходить

Вівсяне молоко підійде тим, у кого є алергія на казеїн (молочний білок) або непереносимість лактози (молочного цукру). Крім того, деякі люди страждають на висип через молоко, тому є сенс замінити коров'яче молоко на рослинну альтернативу, а також перевірити, як на це відреагує шкіра. Взагалі, вівсяне молоко підходить усім, у кого немає алергії на глютен.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *