У чому небезпека ВСД і що буде, якщо не лікувати дистонію

Вегетосудинна дистонія — поєднання емоційних розладів з вегетативними порушеннями (коливання артеріального тиску, порушення серцевого ритму, болі в області серця, порушення моторики шлунково-кишкового тракту, порушення терморегуляції і так далі). Оскільки вегетативна нервова система регулює безліч процесів в організмі і функціонування всіх органів, то і ознак вельми багато, і відрізняються вони великою різноманітністю, інформує Ukr.Media.

Скільки б не заперечували лікарі небезпеку ВСД, не визнаючи її самостійним захворюванням, вегето-судинна дистонія несе в собі важкі наслідки для організму.

Експерти кажуть про те, що будь-який з симптомів ВСД не можна пропускати повз увагу і сподіватися на те, що все пройде само по собі. Запаморочення, занепад сил і скачки тиску — кожне з цих проявів повинно привести вас на розмову до лікаря.

Медики кажуть про те, що в лікуванні ВСД левова частина успіху криється не в прийомі препаратів, а в зміні способу життя. Мабуть, варто звертати увагу на такі рекомендації, якими б несерйозними вони вам не здавалися. В іншому випадку, ВСД може обернутися для вас важкими патологічними станами.

До методів лікування ВСД відносять: корекцію психоемоційної сфери; ведення здорового способу життя; фізіотерапевтичні методи; санаторно-курортні лікування. «Усі хвороби — від нервів» — вислів точно підходить до вегетосудинної дистонії. У більшості випадків винен якийсь психологічний фактор, його ліквідація сприяє одужанню. При з'ясуванні анамнезу майже завжди пацієнти самостійно вказують, з чого все почалося. Перевантаження на роботі, конфлікти з колегами та вдома, проблеми в особистому житті, хронічний стрес — щось з перерахованого обов'язково присутнє в житті хворого ВСД. Але не завжди він розуміє важливість ліквідації психологічної причини, зазвичай в наявності просто констатація факту і не більше того. Важливо донести до хворого необхідність іншого погляду на проблему. Людина повинна усвідомити, що його реакція на стресову дію створює передумови для виникнення симптомів. Якщо конфлікт нерозв'язний самостійно або у пацієнта не виходить поміняти своє ставлення до подій, потрібна допомога психотерапевта, психолога.

Серед наслідків вегето-судинної дистонії зустрічаються:

  • Цукровий діабет
  • Вогнищеві інфекції
  • Алергічні захворювання
  • Атеросклероз
  • Інфаркт
  • Інсульт

Крім того, статистика свідчить про те, що у 12% випадків вегето-судинної дистонії може призвести до раптової смерті. В останні роки через негативні екологічні фактори, зростання рівня стресу і повального захоплення малорухливим способом життя небезпечні наслідки ВСД проявляються все частіше і частіше.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *