Вівсяна каша: які побічні ефекти має, та як часто можна її вживати

Експерти кажуть, що вівсяна каша — один із найкорисніших сніданків для здоров'я і самопочуття людини. Але, крім безлічі корисних властивостей, вівсянка може мати і побічні ефекти, інформує Ukr.Media.

Лікарі назвали чотири можливі ефекти від надмірного споживання вівсянки:

Під час приготування вівсяної каші часто використовуються різні добавки, які можуть вплинути на рівень цукру в крові: фруктові сиропи, цукор, шоколадна стружка, варення та інші солодощі. Таким чином, часте споживання такої каші може додати зайві калорії і вплинути на вагу.

Фахівці в області дієтології вважають, що хоч і вівсянка надовго зберігає відчуття ситості, побічним ефектом є скорочення в меню інших корисних і багатих вітамінами продуктів для сніданку.

Дієтологи також відзначають, що часте і надмірне споживання вівсянки призводить до втрати м'язової маси і розвитку нестачі корисних речовин в організмі. А якщо з'їсти велику порцію вівсянки, то є ризик здуття живота.

Експерти рекомендують включати вівсянку в раціон у помірних дозах, не частіше 2-3 разів на тиждень і невеликими порціями. Сніданки рекомендується урізноманітнити овочами, рибою, фруктами, яйцями і нежирним сиром.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *