Випадки, коли вживання яблук небезпечне для здоров’я людини

Наливні яблучка не всім йдуть на користь. Лікарі закликають дотримуватися міри в їх вживанні або взагалі відмовитися від фрукта, якщо вашому організму він на шкоду, інформує Ukr.Media.

Яблука — відносно безпечний продукт, тому страх їх вживання зазвичай не підкріплений фактами. В них не виявляються нітрати, радіонукліди і важкі метали, оскільки небезпечні речовини концентруються в ґрунті та кореневій системі рослин. Куди більший ризик отримати отруєння при вживанні коренеплодів (картоплі, буряка), ніж регулярно з'їдаючи пару яблучок.

А ось пестициди в плодах перебувати можуть. І виявляються вони в красивих, глянцевих фруктах. Для довгого зберігання, транспортування і кращого товарного вигляду їх обробляють воском, який захищає від псування.

Сам по собі віск безпечний, його не обов'язково ретельно змивати з шкірки перед їжею. Але саме воскова оболонка намертво приклеює до себе пестициди, якими обробляють фрукти. І якщо з звичайного яблука пестицид змивається дощем або під час миття під проточною водою, то з покритого восковою оболонкою видалити його можна лише ретельним тертям мочалкою з розчином оцту або лимонної кислоти.

Кому яблука на шкоду

Вибирайте місцеві, «непоказні» плоди, з матовою шкіркою. Такі не містять небезпечних речовин, їх можна сміливо давати дітям і їсти щодня. Але тільки якщо лікар не радить відмовитися від фрукта по одній з п'яти причин.

Гастрит, виразкова хвороба

Яблука містять органічні кислоти, які підвищують кислотність шлунка. Додаткове джерело кислот стане причиною погіршення самопочуття і болю в животі.

Вихід : їжте яблучка не на голодний шлунок, а через 30-40 хвилин після їжі. Разом з їжею вони засвояться без наслідків.

Синдром подразненого кишечника, шлунково-кишкова інфекція

Метеоризм, часті болі в животі, нерегулярний і нестійкий стілець служать симптомом синдрому роздратованого кишечника або інфекції ШКТ. Вживання фруктів, багатих на клітковину, тільки погіршує стан, провокує пронос. На час відмовтеся від яблук і фруктів взагалі.

Вихід : запечіть яблука в духовці або мікрохвильовій печі. Плоди містять пектин, який володіє терпкою дією. В запеченому вигляді вони добре засвоюються організмом і допоможуть заспокоїти кишечник.

Чутлива зубна емаль

Дослідники з Великобританії встановили, що у людей, які часто вживають яблука, чутливість зубної емалі зустрічається в чотири рази частіше. Фруктові кислоти агресивно діють на зуби, роблячи їх більш сприйнятливими до холодної і гарячої їжі.

Вихід : їжте яблучка рідше, відмовтеся від інших фруктів і ягід, особливо кислих. Виключіть вино й оцет з раціону. Перед вживанням фрукта почистьте зуби пастою для чутливих зубів. Вона створить на емалі захисну плівку.

Зайва вага

В одному яблуці вагою 50 г міститься близько 100 калорій. Чим більший плід, тим калорійність вища. Вважається, що вживаючи фрукти замість солодощів, можна швидко і безпечно худнути. Це так, але з однією обмовкою: фрукти потрібно їсти в міру! Крім того, їсти яблучка — справжні калорійні бомби. Мова — про наливні, великі, червоного кольору. У міру дозрівання в них накопичується значно більше цукрів, ніж в зелених.

Вихід : замініть червоні яблука зеленими і вживайте по два-три щодня. Відмовтеся від яблучної монодієти, вона не принесе користі здоров'ю.

Цукровий діабет

Лікарі рекомендують діабетикам відмовитися від продуктів, що містять прості цукри. В яблуках вони теж є, тому для підтримання стабільного рівня глюкози вживати їх в їжу не слід.

Вихід : замість червоних вибирайте зелені, кислі сорти. Вони містять мінімум цукрів, а користь від вживання багатого клітковиною і пектинами плода багаторазово перевищує потенційну шкоду від нього.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *