Вчені з Університету Брігама Янга (США) провели дослідження, в результаті якого дійшли висновку, що біг допомагає боротися не тільки з хронічним стресом, але і з його наслідками. А саме: негативним впливом стресу на гіпокамп, передає Ukr.Media.
Гіпокамп — частина головного мозку, що відповідає за пам'ять. Нормально працює вона лише в разі посилення синаптичної передачі між двома нейронами. По-науковому цей процес називається довготривала потенціація.
Якщо ж у людини є постійний стрес, порушується синаптична передача і довготривала потенціація відповідно. У підсумку гіпокамп з одним із своїх завдань справляється вже неповноцінно (або зовсім не справляється). Підсумок: барахляща пам'ять.
Хід експерименту
Американці зібрали 2 групи піддослідних мишей і створили для них стресові умови. Групу 1 змусили бігати в колесі, група 2 діяла.
Підсумок
У мишей, які бігають в колесі, показник довготривалої потенціації виявився вище. Волохаті респонденти з групи 1 зробили менше помилок у тестах на пам'ять (кілька разів поспіль шукали вихід з одного і того ж лабіринту).
Вердикт
Щоб не стати склеротиком, бігай.
Джерело: ukr.media