Вчені змогли відновити пам’ять у літніх людей за допомогою електричних імпульсів

Ймовірно, відновити старечу втрату пам'яті (принаймні тимчасово) можна буде за допомогою коротких безболісних електричних імпульсів у мозок, інформує Ukr.Media.

Вже кілька досліджень продемонстрували, що електростимуляція оживляє старі мізки і покращує пам'ять.

Останнє дослідження, опубліковане в журналі Neurology, виявило, що регулярна електростимуляція мозку може відновлювати пам'ять літніх людей до рівня здорових молодих людей.

Команда вчених з Північно-Західного університету в штаті Іллінойс провела невелике пілотне дослідження з 15 літніми учасниками. Протягом п'яти днів учасники проходили по 30 хвилин транскраніальної магнітної стимуляції (ТМС) щодня. Це безконтактна процедура, під час якої нервові клітини мозку отримують електромагнітну стимуляцію.

Стимуляції піддавалися відділи мозку, пов'язані з гіпокампом — саме він відповідає за зберігання спогадів. У ході процедури поруч з головою пацієнта поміщається інструмент, що нагадує ракетку для настільного тенісу з металевою спіраллю посередині. Прилад випромінює магнітне поле, яке пацієнт відчуває як легке постукування.

Учасники проходили тести на пам'ять перед початком дослідження, через день після його закінчення і через тиждень. З'ясувалося, що через день після закінчення процедур здатність учасників до згадування була на 31% краща, ніж перед початком дослідження!

Томографія також виявила велику активність у відділах мозку, відповідальних за формування спогадів.

Через день після закінчення процедур літні учасники, середній вік яких становив 75 років, продемонстрували нормальні показники на тестах пам'яті, порівнянні із 25-річними індивідами!

Дослідження було невеликим, а поліпшення — тимчасовими, але керівник Джоел Восс назвав результати «досить примітними».

«По суті, ми підняли рівень старечої пам'яті до рівня молодих здорових індивідів, які виконують те ж завдання», — сказав він.

Препаратів, що поліпшують пам'ять, не існує, адже з віком вона погіршується у всіх. Восс каже, що електростимуляція може стати вирішенням.

«По мірі старіння зв'язок між гіпокампом та іншою мережею, так би мовити, погіршується, що призводить до послаблення пам'яті. А наше дослідження показало, що ТМС покращує зв'язок між цими відділами, тим самим поліпшуючи спроможності людини до згадування», — говорить він.

На жаль, поліпшення пам'яті після електростимуляції триває всього кілька днів. Очевидно, що повністю запобігти погіршенню пам'яті неможливо — але нові відкриття дають шанс мільйонам людей повернути собі втрачені спогади.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *