Вчені визначили, як важка ковдра допоможе заснути і виспатися

У людей, які сплять під важкими ковдрами, поліпшується якість сну, при цьому вони не відчувають сонливість в денний час, інформує Ukr.Media.

Як можна швидко заснути

Головна ознака проблем, спровокованих безсонням — це неможливість заснути. Якщо людина довгий час лежить в ліжку і в голові прокручує різні думки, то, швидше за все, у неї порушення сну. Є багато методів, які допоможуть заснути без ліків. Водночас приймання снодійних препаратів може завдати шкоди організму, якщо їх весь час вживати.

Щоб швидко заснути, можна робити наступне:

  • рахувати будь-які предмети, це дозволить відключитися від переживань, тривожних думок і швидше заснути;
  • подумки уявити будь-який предмет і почати його розглядати;
  • мріяти або згадувати приємні життєві миті;
  • зручно влаштуватися на ліжку, розслабитися, підняти очні яблука під повіками. Це положення є природним для глибокої фази сну і допомагає швидше розслабитися;
  • можна зосередитися на фізичних відчуттях і утримувати подумки увагу на обличчі або кінчиках пальців.

Предмети або думки, які людина представляє під час фантазування, можуть багато що розповісти про її психічний стан.

Як важка ковдра впливає на сон

Поганий сон впливає на набір ваги і активність людини. Це є головною причиною, по якій багато людей зриваються і в підсумку переїдають. Саме тому важливо навчитися правильно спати і висипатися. При такому розкладі проблема схуднення буде рідше стояти. До того ж знизиться і ризик переїдання в денний час.

Проведені дослідження вченими показали, що важкі ковдри сприятливо впливають на сон, вони допомагають розслабитися і заспокоїтися, у тому числі і людям з синдромом неспокійних ніг. В учасників експерименту знизився рівень безсоння. Через рік всі учасники заявили про те, що в них покращилася якість сну. Крім того, в них знизився рівень тривоги і пропала денна сонливість.

Розрізняють два способи боротьби з безсонням: лікарські препарати і немедикаментозне лікування. Дослідження вчених були спрямовані на немедикаментозне лікування. Згідно з твердженням вчених, дотик є головною потребою, яка забезпечує спокій і комфорт сну. Ковдра створює м'який і добре розподілений тиск, при цьому знімає стрес.

Важкі ковдри сильніше торкаються до тіла людини, і воно при цьому відчуває себе більш спокійно і розслаблено. Напевно багато хто помічав, як батьки клали подушку на ніжки своїм дітям — тож вони швидше засипали.

Додаткові поради для швидкого сну

Експерти також рекомендують звернути увагу на матрац і постільну білизну тим, хто страждає безсонням. Ліжко повинне повністю відповідати перевагам людини і мати компактні розміри. Великий вплив на якість сну надає і постільна білизна. Краще вибирати бавовняні тканини, оскільки вони не ковзають, не нагріваються і не створюють шум.

Людям, які страждають безсонням, необхідно спати наодинці, щоб ніхто не зміг порушити сон. Розслаблююча ванна допомагає підготуватися до сну. Тепла вода і натуральні олії також сприяють розслабленню всього тіла. Щоб міцно спати, досить 15-20 хвилин побути в такій воді.

Читання книг також допомагає швидше заснути. Бажано вибирати друковані книги, а не електронні. Це дозволить розслабити тіло і напружити зір. Через 30 хвилин з'являється втома і відчуття сонливості.

Невелике фізичне навантаження теж допоможе швидко заснути. Можна прогулятися на свіжому повітрі, зайнятися йогою або зробити невелику зарядку. Гімнастика для очей також допомагає впоратися з безсонням.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *