Вчені дізналися, для кого шкідливий зелений чай

Тривале вживання великих доз екстракту зеленого чаю може бути дуже корисним, але також може спричинити пошкодження печінки у невеликої кількості людей. Про що свідчить нове дослідження, інформує Ukr.Media.

"Навчитися прогнозувати, хто постраждає від ураження печінки, є потенційно важливим, оскільки існує все більше доказів того, що екстракт зеленого чаю у високих дозах може принести значну користь здоров'ю тим, хто може безпечно його приймати", — говорить Хамед Самават, старший автор дослідження.

Використовуючи дані великого дослідження впливу зеленого чаю на рак молочної залози, дослідницька група дослідила, чи є ймовірність того, що люди з певними генетичними варіаціями будуть частіше, ніж інші, проявляти ознаки стресу печінки після року прийому 843 мг в день антиоксиданту, переважаючого в зеленому чаї.

Дослідники вибрали два генетичні варіанти, оскільки кожен контролює синтез ферменту, який розщеплює антиоксидант.

Аналіз, проведений дослідниками, показав, що ранні ознаки ураження печінки спостерігалися дещо частіше, ніж зазвичай, у жінок з однією варіацією генотипу катехол-О-метилтрансферази (COMT) і в значній мірі передбачалися варіацією генотипу уридин-5-дифосфо-глюкуронозилтрансферази 1A4 (UGT1A4).

У середньому в учасників з генотипом високого ризику UGT1A4 фермент, що вказує на стрес печінки, підвищився майже на 80% після дев'яти місяців вживання добавки зеленого чаю, в той час як в учасників з генотипом низького ризику цей фермент підвищився на 30%.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *