В Америці забороняють Лоперамід! І вам його краще не приймати

Популярний в нашій країні антидіарейний препарат лоперамід (в США його знають як імодіум) — це опіоїд, який може бути дуже небезпечний при передозуванні, передає Ukr.Media.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів та лікарських препаратів США попросило виробників препаратів від діареї переглянути підхід до упаковки таблеток.

Всьому виною — масові смертельні передозування популярним ліками.

За словами фахівців, зловживання лоперамидом стає легким виходом для наркоманів, які прагнуть без зайвих витрат подолати ломку і отримати бажану ейфорію.

Лоперамід доступний, коштує недорого, повністю легальний та відпускається без рецепта, надаючи унікальну можливість для зловживання. Наркомани шукають ейфорію або борються з синдромом відміни, вживаючи величезні дози лопераміду з сумними наслідками. У терапевтичних дозах препарат нешкідливий, але у високих — надзвичайно небезпечний.

Лоперамід, який відноситься до групи опіоїдів, при прийомі у великих дозах викликає ті ж самі відчуття, що і сумно відомі морфін та героїн. Однак такі дози лопераміду запросто можуть призвести до аритмії та зупинки серця.

Під час двох масштабних досліджень було встановлено, що за останні кілька років лоперамід все частіше стає причиною передозувань і смертельних результатів. Наркомани, спожив величезні дози антидіарейного препарату, потрапляють до швидкої допомоги, де їм по протоколу вводять налоксон і проводять реанімаційні заходи, хоча і не завжди успішно.

Максимальна добова доза лопераміда — 16 мг (8 таблеток), але наркомани приймають по 200 і навіть 400 таблеток за один раз!

Дослідник безпеки фармапрепаратів доктор Девід Юрлінк каже:

«Імодіум (лоперамід) називають метадоном для бідняків. У великих дозах він діє аналогічно метадону або оксиконтину. Проблема в тому, що необхідна для цього доза дуже і дуже небезпечна.

Це може призвести до зупинки серця, причому без будь-якого попередження. Люди можуть тижнями, місяцями вживати його, а потім раз — і зупинка серця».

Тепер продажі імодіума (лопераміда) в Канаді та США, можливо, будуть обмежені. Принаймні доктор Юрлінк сподівається на це:

«Я вважаю, що було б непогано, якби не можна було зайти в будь-яку аптеку і за 20 доларів купити потенційно смертельну дозу таблеток».

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *