Свято живота: що робити, якщо переїли, і як усунути неприємні наслідки

Зимові свята — це чудово! Але для представниць прекрасної статі, які ретельно стежать за своєю фігурою, вони можуть стати справжнім випробуванням і навіть тортурами, інформує Ukr.Media.

Ну як не з'їсти ось ту… і цю… і ще ось цю вкусняшку, яка зухвало красується на святковому столі? Особливо якщо ти весь рік морила себе різними дієтами. І часто так трапляється, що, пустившись у всі тяжкі, ми набираємо за час новорічних і різдвяних свят пару-трійку зайвих кілограмів, а також проблеми зі шлунково-кишкововим трактом.

Переїдання загрожує не лише відчуттям неприємної тяжкості і дискомфорту в шлунку, але і загостренням панкреатиту, холециститу і т.д. Постарайся не переїдати. Ну, а якщо все ж ви не втрималися і з'їла зайве, терміново усувай наслідки обжерливості.

Секрети помірності

Повноцінне харчування протягом дня

Якщо тобі належить пережити святкове застілля (особливо коли воно намічене на нічний час, як новорічне або різдвяне), то протягом дня ти повинна повноцінно харчуватися. Сніданок, обід і вечеря обов'язкові! Інакше ти накинешся на частування (в самий невідповідний для травлення час!), і втриматися в рамках норми буде просто неможливо.

Їжте поступово

Сівши за стіл, не поспішай пробувати все й одразу. З'їж якусь одну страву в поєднанні з овочевим салатом, потім зроби перерву не менше двох годин і тільки потім знову повертайся за святковий стіл. Це дозволить попередньому прийманню їжі перетравитися і покинути шлунок. Між прийманнями їжі можна з'їсти кілька часточок апельсина або мандарин — цитрусові окислюють організм, тому тяжкість в шлунку незабаром пройде.

Десерт — це окремий прийом їжі

Побавити себе на свята смачним десертом цілком дозволено, але враховуй, що солодке повинно йти окремим прийманням їжі. Якщо кожну трапезу заїдати десертом, ти ризикуєш не лише обзавестися зайвими кілограмами, але і порушити процес травлення — солодке викликає бродіння. З цієї ж причини не варто запивати м'ясні страви шампанським і солодкими винами. І, звичайно ж, якщо не хочеш поправитися, всі солодкі страви їж виключно в першій половині дня.

Швидка допомога при переїданні

Лужні напої і магнієві води

Якщо з якихось причин ти відступила від вищевикладених правил і відчуваєш, що все-таки переїла, вдайся до відновлювальних заходів. Коли ми переїдаємо, в організмі найчастіше відбувається зміщення кислотно-лужного балансу в кислу сторону — організм закисляються. Значить, щоб привести себе в порядок, потрібно змістити баланс в іншу сторону — лужну. Допоможуть в цьому лужні напої і магнієві води.

Лимонний напій

Через годину після щільного обіду дуже корисно випити наступний напій. У склянку води вичави сік половини лимона і додай чайну ложку меду. Це допоможе усунути негативні наслідки переїдання. З цього напою слід також починати ранок після святкового застілля, випивши його натщесерце. Можна вдатися і до таких народних засобів, як капустяний або огірковий розсіл (без оцту!)- завдяки великій кількості ензимів такий напій стимулює травлення.

Білково-вуглеводне чергування продуктів

Після рясного застілля добре влаштувати розвантажувальний день. Прекрасно зніме наслідки детоксикації в результаті переїдання білково-вуглеводне чергування продуктів. Це може бути, наприклад, дієта на грейпфрутах і яєчних білках (якщо немає захворювань слизової органів травлення).

Ця дієта передбачає, що протягом дня у тебе повинно бути шість прийомів їжі. При цьому в один прийом ти з'їдаєш грейпфрут, в наступний — два варених білка. І так чергуєш цілий день. Таке розвантаження підвищує лужність організм, прибирає застій рідини (що гарантує тобі мінус пару кілограмів), прискорює обмінні процеси. Але якщо є захворювання слизової органів травлення, така дієта не підійде. У таких випадках розвантажуйся на кефірі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *