Споживання яких трьох фруктів сприяє поліпшенню якості сну вночі

Сон дуже важливий для організму людини, особливо взимку. Статистика показує, що третина дорослих людей хоча б раз у житті стикалися з проблемами зі сном. Експерти назвали кілька продуктів, які допоможуть заснути і поліпшать якість сну, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців сон допоможуть поліпшити банани, ківі і кисла вишня.

Наукові дослідження показують, що терпка вишня (вишня Монморансі) або терпкий вишневий сік корисні для сну. В ході експериментів виявилося, що при вживанні двох чашок вишневого соку в день люди швидше засинають, у них збільшується загальна тривалість сну, вони набагато менше прокидаються ночами.

Відомо, що кисла вишня має велику кількість мелатоніну (гормону сну). Крім того, терпкий вишневий сік підвищує біодоступність триптофану — речовини, що скорочує час засипання.

Рекомендується вживати кислі вишні або вишневий сік з них щодня вранці і за одну-дві години до сну. Тоді ефект від них буде оптимальним. Також намагайтеся вибирати варіанти кислого соку без цукру.

У ківі у великих кількостях міститься серотонін. Ця речовина пов'язана з швидким сном, а його недолік може викликати безсоння. Також в ківі можна знайти фолієву кислоту, дефіцит якої призводить до втоми і відсутності сну.

В одному науковому дослідженні було виявлено, що вживання ківі протягом чотирьох тижнів сприяло поліпшенню початку, тривалості та ефективності сну. В цілому вчені зазначають, що швидше заснути і краще спати допоможе одне-два ківі за годину до сну.

Після поїдання бананів виробляються мелатонін і серотонін. Ці речовини допомагають спати довше і швидше занурюватися в сон. Також, як було доведено, покращує якість сну триптофан, що входить до складу бананів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *