Що буде, якщо не носити окуляри при проблемах із зором, розповіли офтальмологи

При проблемах із зором не варто боятися окулярів, оскільки вони, всупереч поширеному міфу, не погіршать ситуацію. Про це попередили лікарі-офтальмологи. За їх словами, ігнорування окулярів лише погіршить зір, інформує Ukr.Media.

Спеціалісти зазначили, що існують різні типи порушень рефракції, при яких людина потребує окуляри. Мова, зокрема, йде про міопії (короткозорість) і пресбіопії (вікова далекозорість). Якщо у пацієнта міопія, то під час роботи поблизу окуляри можна знімати, а ось вже при навантаженні вдалину потрібне постійне їх носіння. В іншому разі, як вказали фахівці, через надмірне напруження в м'язах ока буде порушуватися кровопостачання і, як наслідок, зір поступово погіршиться.

Але існують дефокусні, перифокальні і мультифокальні окуляри, які дають можливість дивитися на різні відстані без напруги, це захищає очі від навантаження і гальмує прогресування короткозорості. Їх можна і потрібно носити постійно, додали медики.

Людям з віковою далекозорістю під час роботи, наприклад, з текстом, потрібно регулярно носити окуляри з позитивною оптичною силою. Якщо ж нехтувати цим правилом, то розвивається астенопія, а також з'являються головні болі і посилюється синдром сухого ока. Тому носіння правильних окулярів є запорукою доброго здоров'я, резюмували лікарі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *