Рівень кислотності організму: як його знизити?

Кислотно-лужний баланс (pH-баланс) дуже важливий для підтримки здоров'я і запобігання різних хвороб. Коли ваше тіло знаходиться в лужному середовищі, шанси захворіти на хронічні захворювання знижуються. Якщо ж переважає кислотний стан, ніж нейтральний, то зростає ризик серйозно захворіти. Крім того, можливе збільшення ваги, проблеми з зубами і яснами, поява болю і запальних процесів. Стан підвищеної кислотності може залишатися непоміченим протягом багатьох років, що може завдати істотної шкоди організму, інформує Ukr.Media.

Шкала pH

Рівень балансу визначають за шкалою від 0 до 14. Показник pH дорівнює 7,0 вважається нейтральним станом. Від 6,9 до 0 — кислотний стан, а від 7,1 до 14 — лужний. Наше тіло завжди намагається підтримувати рівновагу pH 7,365, яке є злегка лужним.

Як харчуватися, щоб зберегти pH-баланс?

Ваш щоденний раціон повинен складатися з 80% лужних продуктів і 20% кислотних.

Продукти, що мають кислу природу: тваринні білки, пшениця, глютен, молочні продукти, рафінований і оброблений цукор. Крім того, до цієї категорії відносяться ще й кава, чай, алкоголь, тютюн.

Лужні продукти: фрукти, овочі, горіхи, трав'яні чаї.

Що робити якщо вживаєш багато кислотних продуктів?

Сучасна людина через її спосіб життя і харчові звички, які виникають, часто вживає оброблену їжу, яка має підвищену кислотність. В такому разі слід скористатися порадами експерта, які допоможуть швидко поліпшити кислотно-лужний баланс:

Правильне дихання

На pH-баланс значною мірою впливає ще й спосіб, яким ми дихаємо. Чим більш глибоке дихання у людини, тим вище лужне середовище. Але коли дихання не глибоке, в крові затримується більше вуглекислого газу, що підвищує рівень кислотності. Поривисте неглибоке дихання зазвичай відбувається під час стресових ситуацій, паралельно з виробленням великого обсягу кортизолу — гормону стресу. Він сприяє вироблення токсинів, і рівень кислотності в організмі підвищується. Щоб виправити це, зробіть 5 глибоких вдихів.

Проста дихальна вправа

В цьому немає нічого складного. Для виконання вправи потрібно просто вдихати та видихати. Почніть з 4 секунд глибокого вдиху, 4 секунд утримання і 6 секунд видиху. Вправу потрібно робити протягом 5 хвилин в день. Це допомагає швидко збільшити лужний рівень.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *