Речовини, нестача яких викликає постійну тривогу і депресію

Під час депресії люди схильні вживати нездорову їжу. Але це може лише погіршити стан людини. При цьому деякі продукти, навпаки, можуть поліпшити настрій і допоможуть швидше впоратися з депресією, інформує Ukr.Media.

Селен

При депресії дуже корисно вживати продукти, багаті цим мінералом. Результати кількох досліджень показали, що селен насправді може позитивно впливати на настрій людини, а також зменшувати симптоми тривоги. Експерти рекомендують дорослій людині щодня споживати не менше 55 мкг селену на добу. Головним джерелом мінералу виступають цілозернові продукти, бразильський горіх, морепродукти і субпродукти.

Вітамін D

Він багатьом відомий як вітамін щастя. Головне його джерело — Сонце. Тому, якщо у людини часто поганий настрій, підвищена тривожність або навіть апатія, необхідно регулярно гуляти на вулиці, особливо в сонячну погоду. Однак сонячне світло — основне, але не єдине джерело вітаміну D. Крім іншого він присутній в молочній продукції і жирній рибі.

Омега-3

Високому ризику розвитку депресії схильні люди, які не отримують омега-3 жирні кислоти в достатньому обсязі. Речовина міститься в жирній рибі, насінні льону, соєвій олії, горіхах і зелених листових овочах. Крім цього омега — 3 буде корисна для роботи головного мозку.

Антиоксиданти

Вони відіграють важливу роль у захисті організму від вільних радикалів, які прискорюють процес старіння, пошкоджують клітини і навіть можуть спровокувати онкологічні захворювання. Вчені знайшли докази того, що антиоксиданти можуть запобігати і розвитку депресії. Вони присутні в моркві, томаті, броколі, шпинаті, апельсині, горіхах. Саме ці продукти варто включити у свій щоденний раціон.

Складні вуглеводи

Вуглеводи забезпечують тіло енергією і поповнюють запаси серотоніну, який впливає на поліпшення настрою. Однак важливо правильно вибирати вуглеводи. Прості вуглеводи лише зашкодять здоров'ю, тому краще надавати перевагу складним вуглеводам, що містяться у свіжих овочах і фруктах, а також в цілозернових продуктах і бобах.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *