Рак щитовидної залози є операбельним та виліковним, – кропивницький онколог

У 95 відсотках випадків рак щитовидної залози є операбельним та виліковним.

Н цьому наголошує фахівець з пухлин голови та шиї, онкоендокринний хірург Кіровоградського онкологічного центру Михайло Гришко.

За офіційною статистикою, Кіровоградщина займає перші позиції щодо захворюваності на рак різних локалізацій в Україні. Причин цьому багато: радіаційне тло, радон, геологічні особливості розташування області, спосіб життя, спадковість, йододефіцит, аварія на Чорнобильській АЕС.

Більшість випадків раку щитовидної залози нині виявляється у осіб, які на момент аварії ЧАЕС були підлітками до 16 років.

Багатоликий прояв раку щитовидної залози може носити маску як з доброякісним та багаторічним перебігом, так і з проявом метастазів та блискавичним розвитком у найкоротші терміни.

Для своєчасної діагностики пухлин щитовидної залози існує ультразвукове сонографічне дослідження органів шиї, що дозволяє оцінити стан щитовидної залози, наявність вузлів у паренхемі залози, об’єм пухлинної та здорової тканини, наявність метастаз  у регіональних лімфовузлах.

УЗД найточніший метод виявлення раку щитовидної залози. Пройти УЗД можна в умовах Кіровоградського онкологічного центру за направленням лікаря-ендокринолога або сімейного лікаря. І після дослідження при виявленні новоутворень звернутися до ендокринолога чи ендокринного хірурга закладу для кваліфікованої консультації.

У Кіровоградському онкоцентрі лікарі додатково призначать аналіз крові на гормони щитовидної залози (для можливої корекції функції щитовидної залози) і тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію вузлів щитовидної залози під контролем УЗД (призначається за наявності вузлів більше 1,0 см в діаметрі або вузлів підозрілих на злоякісні) для цитологічного дослідження клітин, що містяться у вузлі залози.

Подальша тактика лікування багато в чому залежить від цитологічного висновку дослідженого матеріалу — буде запропоновано операцію або консервативну спостережну тактику з профілактичним УЗД щитовидної залози кожні 3 місяці.

У 95% випадків рак щитовидної залози є операбельним та виліковним хірургічним шляхом. І це не вирок навіть в IV стадії.

При своєчасному обстеженні та онконасторозі самих людей, пухлину можна виявити на початковій стадії і досягти хороших результатів у лікуванні та повного одужання.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *