Простий спосіб дізнатися, чи здорова ваша печінка

Люди часто не розуміють, про що кажуть. «Мене дратував мій начачальник, і у мене боліла печінка. Або так: «У мене був бурхливий вечір, і тепер болить печінка!»

Обидва ці твердження не є вірним, тому що печінка боліти не може через відсутність нервових закінчень, так званих точок болю, пише Doctor Andrei Laslau, інформує Ukr.Media.

Біль у правому підребер'ї може свідчити про проблеми роботи печінки. При цьому насправді болить зовсім не вона. Нервові закінчення є не в печінці, а в покриваючій її оболонці. Збільшення печінки в розмірах із-за хвороби веде до натягування оболонок її часткою і появи болів.

Печінка – найбільша залоза в організмі людини, яка виконує більше ніж 70 функцій.

Погана новина в тому, що симптоми проблем з печінкою досить неясні, і можуть інтерпретуватися як сигнали тривоги з інших областей тіла. В принципі, головна ознака того, що з печінкою не все гаразд – це стан необґрунтованої втоми.

Виникають порушення сну, апатія і депресія, підвищується дратівливість. Це пов'язано зі збільшенням рівня інтоксикації організму – печінка перестає якісно виконувати свою функцію фільтра, в результаті чого страждають всі без винятку органи і нервова система.

Але такі симптоми викликають і інші хвороби. Ось чому печінку потрібно контролювати – здавати аналіз крові, аналіз сечі і робити ультразвук.

Проблеми зі шкірою теж можуть означати, що печінка не в порядку. На тілі починають з'являтися судинні зірочки. Чим їх більше, тим гірше себе почуває печінку. Особливо варто хвилюватися, якщо зірочки з'являються на щоках або спині.

Ви здивуєтеся, але про проблеми з печінкою можуть говорити порушення менструального циклу у жінок. Це тому, що печінка виводить з організму зайві естрогени. Порушення її роботи призводить до порушення гормонального балансу в організмі.

До нехарактерних ознак захворювання печінки відноситься виникнення сильної спраги, а також погіршення зору, пожовтіння білків очей, непереносимість жирної їжі, метеоризм.

Про хвороби печінки може сигналізувати стійка субфебрильна температура протягом декількох місяців без ознак застуди та інших інфекційних захворювань.

Тому, якщо вас турбують перераховані вище симптоми, не відкладайте візит до лікаря!

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *