“Правило 90 хвилин”: відомий сомнолог пояснив, в який час правильно лягати спати

Багато людей прокидаються вранці вже втомленими. Ні кава, ні контрастний душ не допомагають вирішити проблему. Ось і доводиться протягом дня боротися з сонливістю, рахуючи години до настання ночі. Ця ситуація повторюється знову і знову. Дивно, але втома частіше наздоганяє вас тоді, коли ви спите 8 або навіть 9 годин на добу. Як зробити свій нічний відпочинок більш продуктивним? Підказує сертифікований сомнолог доктор Каран Радж, інформує Ukr.Media.

Порада лікаря набрала 1,5 мільйона переглядів на майданчику TikTok

Наш герой поділився своїми експертними знаннями на майданчику TikTok і не помилився. Коротке пізнавальне відео вже набрало півтора мільйона переглядів і масу захоплених коментарів. Ролик під назвою "Правило 90 хвилин" допоміг користувачам розрахувати оптимальну тривалість сну.

Припустимо, ви плануєте встати о 6:30 ранку. Просто весь час віднімайте від нього 90 хвилин поки не дійдете часу, в який вам найкомфортніше відправитися в ліжко. Ви можете лягти об 11 годині вечора або о пів на першу ночі, але ефективність нічного відпочинку буде практично однаковою.

Також доктор Радж зазначив, що метод цей працює з поправкою на тривалість циклів сну кожної окремої людини. 90 хвилин є усередненою величиною. Однак, багато користувачів похвалили експерта, заявивши, що правило дійсно дозволяє виспатися і позбутися сонливості протягом дня.

Чому ви не відчуваєте себе відпочившими

Річ у тім, що щоночі ваш мозок проходить через кілька циклів сну. Безпосередньо після засипання настає фаза повільного сну, яка триває приблизно 80 хвилин. Ця фаза ділиться на 4 стадії, остання з яких є глибокою. Потім на невеликий проміжок часу (приблизно на 10 хвилин) настає стадія швидкого сну, під час якої відбувається посилення мозкового кровотоку.

Потім весь цикл повторюється знову, і так до повного пробудження. Залежно від потреб організму, а також від впливу зовнішніх факторів в середньому людина проходить за ніч 4-6 таких циклів. Але якщо ви поставили будильник в точці, де ваш сон обірвався на другій або третій стадії, ви почуватиметеся не відпочившими.

Ось чому так важливо синхронізувати власні циркадні ритми з розпорядком дня. І ось чому таке важливе правило 90 хвилин.

Висновок

Кожен раз, коли ви користуєтеся цим нехитрим правилом, ви наближаєте ймовірність нормального перезавантаження всіх внутрішніх систем. Мозкова діяльність повинна повністю відновитися. А це неможливо без досягнення фази швидкого сну.

В останні роки проводилося безліч наукових досліджень, які визначили оптимальний час для нічного відпочинку. Йдеться про проміжок з 22 години вечора до 6 години ранку. Однак якщо дотримуватися правила 90 хвилин, сон краще або скоротити на пів години, або збільшити на годину. Тож ви почуватиметеся бадьорішими.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *